Bizele me proshutë

Bizele me proshutë

Ka shume receta të shëndetshme dhe me vlera të mëdha ushqyese që na marrin një kohë të shkurtër në kuzhinë. Njëri prej tyre janë bizele të njoma me proshutë, një pjatë me aromë të shkëlqyeshme dhe plot energji që do të duan të rriturit dhe të vegjlit.

Bizelet janë një nga ushqimet më së shumti vlera dietike Ato na ofrojnë një mori mineralesh, proteina dhe fibra, prandaj janë të shkëlqyera për dietat e humbjes së peshës, të cilat tani ju vijnë në ndihmë për operacionin me bikini.

Përbërësit

 • 250 g bizele të ngrira.
 • 3-4 feta proshutë Serrano.
 • 1/4 qepë.
 • 2 thelpinj hudhre.
 • Ujë
 • Vaj ulliri
 • Verë e Bardhë.
 • Piper i zi i bluar
 • Rigoni.
 • Trumza.

Preparación

Para së gjithash, ne duhet gatuaj bizelet në ujë të kripur për rreth 20 minuta. Pas kësaj kohe, do t'i kullojmë dhe do ta rezervojmë për më vonë.

pastaj, do të presim qepën dhe hudhrën shumë imët për t'i zënë në një tigan me një shi të mirë vaj ulliri. Pastaj, do të presim proshutën dhe do ta shtojmë në tigan, duke e trazuar mirë për të lidhur aromat.

Së fundi, ne do të përfshijmë bizele në tigan dhe shtoni trumzë, rigon dhe piper të bluar. Kaurdisni dhe shtoni një gotë verë të bardhë, duke e lënë të gatuhet edhe për 5 minuta.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Bizele me proshutë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 276

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Prerës proshute Iván Martínez Burgués dijo

  Bizelet i bëj edhe me proshutë dhe janë të shijshme. Të gjitha të mirat.

 2.   Lena dijo

  Hej, kjo është derdhje. Faleminderit për lajmet.