Biskota Campurrianas, për t'u zhytur në kafe

Biskota Campurriana

L biskota kampurrianas ata kanë qenë gjithmonë pjesë e kafesë tradicionale të orës gjashtë në shtëpinë time. Kur isha i vogël më pëlqente të shikoja këto biskota duke pirë gotën me qumësht dhe sot më pëlqen t'i pjek. Ata nuk janë saktësisht të njëjtë, por kënaqësia e bërjes së tyre i bën ata të fitojnë numra të plotë.

Receta është shumë e thjeshtë dhe nuk na duhet ndihma e ndonjë roboti kuzhine për të marrë një rezultat të mirë; një pirun dhe duart tona ato janë të mjaftueshme për të arritur një përzierje homogjene për t'i marrë në furrë. Unë ju siguroj se ato janë biskota me gjalpë e shijshme; pasi t’i provoni nuk do të dëshironi t’i blini më.

Përbërësit

 • Vezë 1
 • 125 g e gjalpit
 • 125 g e sheqerit
 • 50 g bajame e bluar
 • 200 g e miellit te embelsirave
 • 4 g Maja

Biskota Campurriana

përpunim

Në një tas, ne përziejmë gjalpin me sheqerin me ndihmën e një piruni ose disa shufrave. Tjetra shtojmë vezën e rrahur dhe përziejmë.

Ne përfshijmë miell i situr, majanë dhe bajamen e bluar dhe përziejeni mirë derisa të integrohen të gjithë përbërësit dhe të arrihet një brumë homogjen.

Vendosim një tepsi me letër vaji. Me duart e mia të lyera me vaj ne formojmë topa dhe i vendosim në tepsi të furrës duke i shtypur pak me pirun. Ne duhet t'i vendosim veçmas në mënyrë që të mos ngjiten kur rriten në furrë.

Ne prezantojmë në furra e parangrohur në 200º për rreth 10-12 min, ose derisa të marrë ngjyrë kafe të artë.

Kur i nxirrni nga furra, Lëreni të ftohet biskotat në të njëjtën tabaka, për 5 minuta, dhe pastaj i vendosim në një raft për të përfunduar ftohjen.

Ne mbajmë në një kanaçe në një vend të freskët.

Notas

Nëse i bëni në mbrëmje-natë të nesërmen në mëngjes, ata do të jenë në gjendjen më të mirë. Janë biskota që fitojnë me disa orë pushim.

Më shumë informacion - Biskota të shkrirjes së gjalpit

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Biskota Campurriana

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 400

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tanah i lidhur dijo

  Ato duken shumë të thjeshta dhe të shijshme, do të shoh se si më përshtaten.

 2.   Manuela, seviliane 1969 dijo

  Shok shumë i mirë, faleminderit për recetën tënde, një puthje

  1.    Maria vazquez dijo

   Me vjen mire qe ju pelqen! Ata janë një klasik, perfekt për zhytjen në kafen e pasdites

 3.   Emilio dijo

  Përshëndetje. Këtë pasdite bëra recetën dhe ato janë shumë të mira !!