Bishtaja me salmon, një pjatë e thjeshtë dhe e plotë

Bishtaja me salmon

Këto bishtaja me salmon Është bërë një nga rosat e mia të preferuara për të plotësuar menunë javore. Shumë prej jush mund të pyesin veten: çfarë është kaq e veçantë për të? Asgjë, do të guxoja të them, por është një pjatë e thjeshtë që përfshin një kombinim përbërësish që jo vetëm e bëjnë këtë një pjatë të plotë, por edhe të shijshme.

Jo gjithmonë duhet t'i komplikoni gjërat në kuzhinë. Ndonjëherë duke iu drejtuar përbërës të thjeshtë ose të njohur dhe mjafton t'i kombinosh siç duhet. Dhe kjo pjatë është prova, përgatitet me katër përbërës dhe kërkon pak më shumë, përveç një vaji të mirë dhe disa erëza.

Dëshironi ta provoni? Më poshtë po ju jap çelësat për të përgatitur këtë pjatë. Një pjatë përbërësit e së cilës mund t'i gatuani një ditë më parë në mënyrë që gjatë vaktit t'ju mbetet vetëm t'i përzieni dhe të përfundoni gjellën me salmon. Shkoni për të!

Receta

Bishtaja me salmon, një pjatë e thjeshtë dhe e plotë
Këto bishtaja me salmon janë një pjatë e thjeshtë por shumë e plotë për të kompletuar vaktet apo darkat tuaja të ditës së javës. Provoje!
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 patate
 • Vezë 2
 • 200 g bishtaja
 • 200 gr. taco me salmon
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • piper
 • Pluhur hudhre
 • kerri
Preparación
 1. Në një tenxhere me shumë ujë të ftohtë, vendosni vezët dhe patatet. E vëmë të ziejë dhe Ziejme vezet per 10 minuta, duke i hequr në një tas me ujë akull pas kohës për të ndaluar zierjen.
 2. Vazhdojmë zierjen e patateve edhe për 10 minuta. ose derisa të zbuten, duke i kulluar mirë kur të jenë dhe duke i lënë të ftohen para se t'i trajtoni.
 3. Në një tenxhere tjetër dhe në të njëjtën kohë ne gatuajmë bishtajat pastroni dhe copëtoni në pikën e dëshiruar. E ndërsa disa prej nesh i pëlqejnë al dente, të tjerë i preferojnë shumë të buta. Pasi të jenë në pikën e dëshiruar i nxjerrim dhe i kullojmë.
 4. Kur patatet të jenë ftohur pak, qërojmë dhe presim dhe të njëjtën gjë bëjmë edhe me vezët.
 5. Pas i përziejmë me bishtajat dhe mbajeni të ngrohtë ndërsa gatuajmë salmonin.
 6. gatuaj salmonin Hedhim një lugë të bollshme me vaj në një tigan dhe e ngrohim.
 7. Ndërsa po ngrohet salmonin e rregullojmë me kripë dhe piper dhe e rregullojmë me pak hudhër pluhur.
 8. E skuqim në vaj shumë të nxehtë dhe kur të ketë marrë ngjyrë kafe të artë dhe me tiganin e fikur nga zjarri, shtoni pak kerri dhe përzieni.
 9. E përziejmë mirë përmbajtjen e tavës me bishtajat në mënyrë që të gjitha shijet të bashkohen mirë dhe e shërbejmë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.