Biftek kreolik me pak kalori

Përbërësit:

4 biftekë katrorë ose supe 200 Gr secila
1 qepë të prerë në julien
1 piper zile e kuqe, i zhurmshëm
2 karafil hudhër, të grirë
1 filxhan domate të prera në kubikë
4 patate të prera në feta
1 filxhan mish të bërë në shtëpi me yndyrë
djegës i bluar
kripë dhe piper

Preparación :

Merrni një tenxhere dhe zieni një fund të supës dhe më pas shtoni një shtresë qepë dhe piper. Shtoni biftekët dhe në fund hudhrën dhe patatet, duke e lënë të gatuhet për 10 minuta.

Tani shtoni domate dhe mbuloni përbërësit e përgatitjes me pak supë.
Mos harroni të sezoni me spec djegës, kripë dhe piper. Gatuajini në zjarr të ngadaltë derisa patatet të zbuten.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.