Beze fantazmë për Halloween

Beze fantazmë

Halloween po vjen dhe pasi e dimë që gjithnjë e më shumë nga ju po festoni këtë festë, ne nuk duam të humbasim mundësinë t'ju tregojmë disa propozime të thjeshta për t'i paraqitur në tryezën tuaj. Propozime si këto beze fantazmë, zbukuruar posaçërisht për Natën e Halloween-it.

Për të arritur këto beze drithërueseDuhet të zbukurojmë vetëm bezkat. Si Vizatimi i syve dhe gojës së fantazmës duke përdorur copa çokollate të errët ose çokollatë të shkrirë. Isshtë një recetë e thjeshtë që gjithsesi kërkon pak durim; Bërxollave zgjat rreth një orë e gjysmë për t’u bërë gati.

Beze fantazmë për Halloween
Këto beze të thjeshta fantazmë janë një recetë ideale për festat e Halloween. A guxon t’i bësh?
Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 25
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 të bardha vezësh në temperaturë dhome
 • 200 g sheqer (sheqer pluhur *)
 • një majë kripe
 • Disa pika lëng limoni
 • Oon lugë çaji me thelb vanilje
 • 50 g çokollate e zezë
Preparación
 1. Ne i rrahim të bardhët me disa pika limoni në një enë të pastër dhe të thatë derisa të shkumëzojë.
 2. Pastaj, pa u ndalur të rrahin, ne përfshijmë sheqerin shumë pak nga pak. Preferohet që sheqeri të jetë i imët, i njohur si 'sheqer pluhur'. * Nëse nuk mund ta gjeni, thjesht thërrmoni sheqerin normal për disa minuta, pa u shndërruar në sheqer krem.
 3. Ndërsa koha e përzierjes rritet, bezja do të bëhet më e dendur dhe e trashë. do të jetë më e ndritshme. Ne do të kemi përfunduar përgatitjen e beze kur sheqeri nuk perceptohet. Ne do ta kontrollojmë atë duke fërkuar një pjesë të beze në mes të dy gishtërinjve.
 4. Pasi të jemi gati, ne prezantojmë bezen në një qese pastiçerie dhe në një tepsi të shtruar me letër pergamene, po formojmë grumbuj të vegjël. Mund t’i formoni edhe me lugë.
 5. Pjekim në 100-130 ºC për rreth një orë e gjysmë.
 6. Pasi të jenë bërë, i nxjerrim nga furra dhe Lëreni të ftohet.
 7. Shkrijmë çokollatën dhe me një kruese dhëmbësh ose furçë, ne tërheqim sytë dhe gojën e fantazmave.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 160


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.