Akullore me koktej frutash

Një ëmbëlsirë e shijshme e ëmbël është kjo akullore që sot unë propozoj ta bëj e përbërë nga pak ushqime, duke qenë ideale për ta shijuar atë me familjen ose miqtë në fund të një vakti jozyrtar në fundjavë.

Përbërësit:

1 kanaçe koktej frutash në shurup
200 cc krem i fresket
filxhan çokollatë, për shije
qumësht i skremuar, sasia e nevojshme

Përgatitja:

Përziejeni koktejin e frutave me pak shurup nga kanaçe. Veç kësaj, në një tas, rrahim kremin dhe më pas shtojmë gojëmjaltin e frutave dhe i përziejmë mirë.

Pasi të jetë bërë përgatitja, vendoseni në një enë dhe merreni të ftohet në frigorifer derisa të marrë qëndrueshmëri. Në momentin e servirjes, tretni çokollatën në pak qumësht të nxehtë dhe lani porcionet me këtë përzierje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.