Smothie mango dhe banane, rostiçeri # verë

Smotie mange dhe banane

Së shpejti ne do t'i themi lamtumirë zyrtarisht verëKjo është arsyeja pse unë ju sjell sot një smotie të shijshme mango dhe banane, pasi me diçka të ëmbël lamtumirët janë më të durueshme, apo jo? Përbërësit që do të na duhen janë shumë të thjeshtë, mango do t'i japë atë prekje tropikal duhet ta bëjmë recetën tonë 100% ekzotike dhe verore.

Smothies janë smoothie që karakterizohen duke pasur një qëndrueshmëri të dendur dhe shumë të butë. Ato përgatiten nga fruta dhe produkte qumështi të freskëta ose të ngrira, akullore ose akull. Kjo përzierje e bën atë një mundësi shumë të shëndetshme për një meze të lehtë pasditeve të nxehta, prandaj është më e zakonshme t'i marrësh ato gjatë verës.

Përbërësit

 • 1 mango
 • 2 banane
 • Gjysmë litër qumësht
 • 3 lugë sheqer
 • 1 kos vanilje

përpunim

Përgatitja e tij është aq e thjeshtë sa larja dhe qërimi i mangos dhe bananeve, duke prerë të dy frutat në copa dhe duke i shtuar ato në gotën e blenderit së bashku me qumështin, sheqerin dhe kosin e vaniljes. Ne mundëm gjithçka për disa sekonda dhe kaq. Mund ta rezervojmë në frigorifer ose frigorifer përpara se ta marrim nëse duam të jetë shumë i ftohtë.

sugjerime

Kjo recetë mund të ndryshojë në një mijë mënyra, kështu që këtu janë disa ide:

 • Zëvendësoni një lugë akullore ose krem ​​vanilje për kosin me vanilje. Me këtë ndryshim të thjeshtë ju do ta bëni smothie tuaj edhe më të freskët.
 • Mund të shtoni arra të tilla si arra ose bajame, për shembull.
 • Po shkon në palestër? Shtoni një lugë proteine ​​në të.

Më shumë informacion - Biskota Campurrianas, për t'u zhytur në kafe

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Smotie mange dhe banane

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 180

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.