Smoothie me thekon tërshëre, banane dhe kakao

Smoothie me thekon tërshëre, banane dhe kakao

Ky gojëmjaltë me thekon tërshëre, banane dhe kakao më duket një alternativë e shkëlqyeshme mëngjes ose meze të lehtë. Shtë një tronditje vegane që unë kam përgatitur me një pije bajame perimesh dhe është pak më e plotë se një gojëmjaltë tradicionale me fruta kur shtoni bollgur në listën e përbërësve.

Në mënyrë që bollgur të "gatuajë" është më mirë ta lini me qumështin në frigorifer për disa orë para se ta merrni. Dhe pastaj shtoni pjesën tjetër të përbërësve. Kur nxehtësia shtrëngohet, siç ka ndodhur këtë javë, mundeni merre shume fresk, i freskët nga frigoriferi. Dhe kur temperaturat fillojnë të ulen, shijojeni atë në temperaturën e dhomës ose edhe ngroheni.

Smoothie me thekon tërshëre, banane dhe kakao
Ky shtrëngues i bollgur, banane dhe kakao është një tronditje e përsosur vegane për ta marrë për mëngjes ose si një meze të lehtë gjatë verës.

Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 2 lugë bujare tërshërë të mbështjellë
 • 220 ml pije bajame
 • 1 banane e pjekur
 • 2 data
 • 1 lugë çaji kakao

Preparación
 1. Disa orë para se të shërbeni shake, vendosni thekon tërshërë dhe pije bajame në gotën e blenderit. Ne e mbulojmë atë dhe ne rezervojmë në frigorifer. Mund ta lini brenda natës pa probleme për ta përgatitur për mëngjes.
 2. Ne nxjerrim nga frigorifer dhe ne përfshijmë bananen copëtuar (mund ta shtoni të ngrirë nëse doni një tronditje shumë të ftohtë), hurmat e devotshme dhe kakaon. Ne rrahim derisa të marrim një pije homogjene.
 3. Ne shërbejmë shake tërshëre të mbështjellë, banane dhe kakao të freskët.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.