Smoothie me shalqi dhe banane

Smoothie me shalqi dhe banane, një smoothie freskues shumë i mirë dhe ushqyes, ideal për mëngjes ose vakte verore. Nuk ka asgjë më të mirë se një gojëmjaltë i shijshëm i freskët në shtëpi me fruta. Ata kanë një aromë të shijshme dhe na ofrojnë vitamina dhe shumë energji.

edhe këto tronditje janë ideale për të përfituar nga frutat e pjekur ose që ata nuk duan më. Shkundjet mund të bëhen në kombinime të ndryshme dhe të provojnë aromat. Kjo shalqi dhe banane është shumë e mirë pasi shalqiri na jep ëmbëlsinë dhe uji dhe pjata e bën atë kremoze, unë gjithashtu shtova mollë.

Një recetë e lehtë, plot me vitamina, e shpejtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur.

Smoothie me shalqi dhe banane

Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 500 gr shalqi
 • 1-2 banane
 • 1 manzana
 • 1 gotë qumësht i skremuar ose ujë
 • Disa kube akulli (opsionale)

Preparación
 1. Ne do të fillojmë duke hequr lëkurën dhe farat nga shalqiri, e presim atë dhe e vendosim në një robot ose në një blender.
 2. Qërojmë bananet, presim në copa dhe i shtojmë.
 3. Qëroni mollën, priteni në copa dhe shtoni në sa më sipër, mund të lini lëkurën e mollës.
 4. Shtojmë qumështin ose pak ujë dhe grijmë gjithçka, derisa të marrim një krem ​​pa gunga. Nëse kremi është shumë i trashë, shtoni më shumë qumësht ose ujë, dhe nëse është e kundërta, shtoni më shumë fruta, cilindo që ju pëlqen më shumë.
 5. Ne do të shtojmë disa kube akulli të shtypura në tundje në mënyrë që të jetë shumë e freskët. Ne do ta mbajmë atë në frigorifer deri në kohën e shërbimit.
 6. Do ta shërbejmë në një gotë me ca kubikë akulli më shumë në mënyrë që të qëndrojë shumë i ftohtë dhe frutat të priten në copa.
 7. Dhe do të jetë gati për të shërbyer !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.