Smoothie me luleshtrydhe dhe boronica për rostiçeri

Smoothie me luleshtrydhe dhe boronica për rostiçeri

Me vapën që ka qenë dhe vazhdon të jetë këto ditë, pijet e ftohta ndjehen mirë. Sidomos kur janë kaq të shijshme si kjo smoothie me luleshtrydhe dhe boronica, ideale për t'u shijuar si meze të lehtë ose për t'u rikuperuar pas ushtrimeve në mes të mëngjesit.

Luleshtrydhet, boronica, banane... Fruti është përgjegjës për t'i dhënë prekjen dhe ngjyrën e ëmbël këtij smoothie, edhe pse nëse keni nevojë për më shumë mund të shtoni edhe gjysmë luge çaji mjaltë. Fruti gjithashtu na shërben për t'i dhënë smoothie-t një prekje më të freskët, pasi si boronica ashtu edhe banania e përdorur ishin të ngrira. Dhe është se në verë është një ide e mrekullueshme për ta pasur Frutat e ngrira për të përgatitur këtë lloj smoothie ose pse jo akullore të bërë vetë!

Për kremin kujdeset kosi, i cili mund të jetë si ai që kam përdorur, natyral ose per me shume yndyre greke, veten tuaj! Qumështi, përbërësi i fundit, na ndihmon t'i japim teksturën e duhur. Ka nga ata që preferojnë të jetë më i trashë dhe nga ata që preferojnë diçka më të pijshme. Gjëja e rëndësishme është që ju të gjeni vendin e përsosur për ju.

Dëshironi ta bëni këtë smoothie edhe më interesant? Përgatiteni para kohe dhe shtoni në të a lugë çaji fara chia. Në mënyrë ideale, farat duhet të hidratohen për 4 orë, por dy orë mund të jenë të mjaftueshme. Përgatiteni, vendoseni në frigorifer dhe kur të ktheheni nga stërvitja do të jetë gati.

Receta

Smoothie me luleshtrydhe dhe boronica për rostiçeri
Ky smoothie me luleshtrydhe dhe boronica është një propozim i shkëlqyeshëm për një meze të lehtë ose për t'u rikuperuar pas një seance sportive. Provoni!
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 filxhan luleshtrydhe (disa të tjera për të dekoruar)
 • Një grusht boronica të ngrira
 • ½ banane e ngrirë (e prerë)
 • 1 filxhan kos
 • ½ filxhan pije me bajame
Preparación
 1. Fillojmë duke shtypur boronica, banane dhe luleshtrydhe në një përpunues ushqimi.
 2. pastaj, shtoni kosin dhe gjysmën e pijes së bajameve dhe rrihni derisa të integrohen të gjithë përbërësit.
 3. shtojmë më shumë pije derisa të merrni teksturën e duhur.
 4. Pasi të arrihet, shijojmë smoothie-n e ftohtë me luleshtrydhe dhe boronica

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.