Smoothie me banane dhe boronica për rostiçeri

Smoothie me banane dhe boronica
Sa mirë ndjehen gojëmjaltë frutash në verë! Ato janë ideale si një meze të lehtë ose për t'u marrë në mes të mëngjesit pas stërvitjes. Dhe përgatiten shumë lehtë... Qëroni frutat nëse është e nevojshme, përzieni të gjithë përbërësit dhe kaq! Në 10 minuta do të shijojmë një pije të shijshme si kjo smoothie me banane dhe boronica.

E shijshme dhe ushqyese pasi në një smoothie përdoren të gjitha frutat. Përveç kësaj, smoothie-t mund t'i shtojmë përbërës të tjerë në mënyrë që t'i lehtësojmë ose t'i japim një strukturë më kremoze. Pije perimesh, kos ose djathë smoothie me mundësi të shkëlqyera për të. Dëshironi të dini se çfarë kam përdorur?

Unë kam shkuar tek e lehtë dhe i kam shtuar këtij smoothie kos natyral që është ajo që kam zakonisht në shtëpi. Por një kos me litar ose kokos do të ishte gjithashtu i shkëlqyeshëm. Dhe nëse nuk keni kos, një qumësht vegjetal. Do të ndryshojë strukturën e saj, por shija do të jetë e shijshme. Eksperimento!

Receta

Smoothie me banane dhe boronica për rostiçeri
Ky smoothie me banane dhe boronica është i përsosur për një meze të lehtë ose për t'u marrë në mes të mëngjesit pasi luani sport. Shërbejeni shumë të ftohtë.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 banane e pjekur
 • 100 g. boronicë
 • 1 kos natyral pa sheqer
 • Lëng gjysmë portokalli
 • Disa gjethe nenexhiku
 • Pak akull (nëse i dëshironi shumë të ftohtë)
Preparación
 1. Qërojmë bananen, e presim dhe e vendosim në gotën e blenderit.
 2. Shtoni boronica, duke rezervuar disa për të dekoruar.
 3. Më pas, hedhim kosin, lëngun e gjysmë portokalli dhe akullin nëse planifikojmë ta përdorim.
 4. E rrahim masën dhe teksturën e korrigjojmë nëse është e nevojshme me pije bajamesh. Nëse nuk përdorni akull dhe ju pëlqen tundja e lehtë, mund t'ju duhet të shtoni pak.
 5. Smoothie-n me banane dhe boronica e sherbejme ne nje gote dhe e shijojme. Ose e çojmë në frigorifer për 10 minuta për ta shijuar më të ftohtë në rast se nuk kemi përdorur akull.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.