Smoothie lulelakër banane luleshtrydhe me drithëra

Smoothie lulelakër banane luleshtrydhe me drithëra

Nëse ju është mërzitur të hani gjithmonë të njëjtin mëngjes, mund të dëshironi ta provoni këtë Smoothie me lulelakër banane luleshtrydhe. Lulelakra? Po, e keni lexuar saktë. Lulelakra ka një aromë shumë të butë, kështu që është një shtesë e shkëlqyeshme për smoothiet e frutave, duke përfshirë përfitimet e tij.

Nëse nuk përfshini rregullisht fruta ose perime në dietën tuaj, kjo mund të jetë një mënyrë e mirë për të filluar blerjen Zakonet e shëndetshme. Nuk do t'ju duhet më shumë se 5 minuta për të bërë shkundjen me ndihmën e një procesori ushqimi. Nëse shtoni edhe disa drithëra, do ta bëni atë një mëngjes të plotë.

Smoothie lulelakër banane luleshtrydhe me drithëra
Ky smoothie me luleshtrydhe, banane dhe lulelakër me drithëra është një alternativë e shkëlqyeshme për mëngjesin, për ta filluar ditën me energji.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 banane
 • 5 luleshtrydhe
 • 1 lule lulelakër
 • Qumësht perimesh (cilin preferoni)
 • 2-3 lugë drithëra
Preparación
 1. Në një procesues i ushqimit, Përziejeni bananen, luleshtrydhet dhe lulelakrën me dy lugë qumësht.
 2. Shtoni më shumë qumësht, nëse është e nevojshme, për të arritur qëndrueshmërinë e dëshiruar. Preferoj të jetë kremoze, të ha me lugë.
 3. Mbi gojëmjaltë, shtoni disa lugë drithëra.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 120

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mayra lopez karbo dijo

  Reallyshtë vërtet shumë ushqyese.

 2.   JESSICA N TO AMEZQUITA dijo

  Duket delikates !! Do ta përgatis