Smoothie jeshile me lakër, mandarinë dhe ananas

Smoothie jeshile me lakër, mandarinë dhe ananas

Unë zakonisht kam bukë për mëngjes në mëngjes, me vaj dhe marmelatë domate ose frutash. Zakonisht e shoqëroj me kafe dhe pak lëng frutash. Sidoqoftë, një ose dy herë në javë, më pëlqen të ndryshoj dhe të përfshihem në rutinën time gojëmjaltë me fruta, perime dhe / ose drithëra. Një nga kombinimet që më pëlqen më shumë është ky me lakrën, mandarinën dhe ananasin.

Unë i dua shijet e agrumeve, prandaj nuk i rezistova dot provës së këtij smoothie lakër, mandarinë dhe ananas kur m'u ofrua. Më pëlqeu shumë rezultati, saqë e imitova në shtëpi duke përfshirë kos në ekuacion dhe pak shafran i Indisë. E provoni?

Smoothie jeshile me lakër, mandarinë dhe ananas
Ky smoothie i gjelbër i mandarinës, lakrës dhe ananasit është ideal për të filluar mëngjesin tuaj me energji. A guxoni ta provoni?
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1-2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 kos i pa sheqerosur
 • 1 grusht bujar lakre jeshile
 • 1-2 feta ananasi të ngrira
 • 1 mandarinë e madhe, e qëruar
 • ujë
 • 1 lugë çaji shafran i Indisë
Preparación
 1. Ne vendosim në gotë blender kos, lakër, ananas, mandarinë dhe shafran i Indisë.
 2. Ne shtojmë një spërkatje uji - në varësi të asaj se sa të lehtë duam tundjen) dhe ne perzihemi derisa përzierja të emulgohet.
 3. Ne shërbejmë shtrëngimin në një ose dy gotë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.