Smoothie me shalqi, freskuese për këtë Verë

Smoothie me shalqi

Me këto temperatura të larta që vuajmë në Verë, ajo që dëshironi është të pini pije gazi ose gojëmjaltë shumë të ftohtë, për të shuar etjen tonë dhe gjithashtu për t'u freskuar.

Në verë, duhet të jemi shumë i hidratuar kështu që rekomandohet të pini disa litra ujë në ditë për të shmangur dehidratimin, prandaj sot e paraqes këtë Shake me shalqi aq të freskët, ideal për meze të fëmijëve.

Përbërësit

  • Shalqi.
  • Qumësht i plotë.
  • Sheqeri.

Preparación

Para së gjithash, për të bërë këtë gojëmjaltë shalqi, ne duhet zare shalqirin e vogël në mënyrë që më vonë thërrmimi të jetë më i lehtë.

Smoothie me shalqi

Pastaj, ne do të përfshijmë shalqirin në një gotë blender ose blender dhe do ta mbushim me të qumësht në mes të kontejnerit. Prisni gjithçka derisa të merrni një lëng.

Smoothie me shalqi

Në fund, ne do të shijojmë aromën, dhe do të shtojmë disa lugë sheqer për të marrë ëmbëlsia e dëshiruar. Për ta shërbyer, do ta fusim në një enë dhe do t’i shtojmë copa të plota shalqini.

Më shumë informacion - Smoothie me luleshtrydhe dhe banane, një meze të lehtë freskuese dhe ushqyese

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Smoothie me shalqi

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 236

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.