Smoothie me luleshtrydhe dhe banane, një meze të lehtë freskuese dhe ushqyese

Smoothie me banane luleshtrydhe

Sezoni i luleshtrydheve zgjat shumë pak dhe kjo recetë është një mënyrë e mirë për të përfituar nga ky frut i shijshëm. Ky gojëmjaltë me luleshtrydhe dhe banane është perfekt për snacks dhe është shumë ushqyese dhe freskuese pas një sporti të vogël.

Kombinimi i luleshtrydhe dhe banane Gjithmonë më ka pëlqyer, por lejoi vetes lirinë për të provuar fruta të tjerë derisa të gjesh tuajën. Dëshironi të eksperimentoni me receta të tjera? Provoni këtë mus luleshtrydhe, është po aq e thjeshtë dhe e shpejtë.

Përbërësit

Për 2 persona

 • 200 ml. qumësht
 • 120 g luleshtrydhe
 • 1 banane e pjekur
 • 20 g e sheqerit
 • 1/2 lëng portokalli
 • 2 akull i grimcuar

Smoothie me banane luleshtrydhe

përpunim

Luleshtrydhet i lajmë mirë dhe ne i presim ato (duke rezervuar disa për të zbukuruar), si banania.

Ne copëtojmë me blenderin te dy frutat se bashku me lengun e portokallit dhe sheqerin. Shtojmë qumështin pak nga pak rrahja derisa të arrihet qëndrueshmëria e dëshiruar. Pasi të arrihet, korrigjoni sheqerin nëse është e nevojshme dhe shtoni akullin e grimcuar.

Ne shërbejmë të ftohtë dhe të zbukuruar me disa luleshtrydhe ose shurup për t’i dhënë më shumë ngjyrë.

Notas

Importantshtë e rëndësishme të përdoret fruta të pjekur (nuk ka kaluar) në mënyrë që aroma e lëkundjes të jetë më intensive. Sheqeri i shtuar do të varet gjithashtu nga fruti, i cili ndonjëherë do të jetë edhe i panevojshëm.

Më shumë informacione - Mousse luleshtrydhe, duke shpikur për të përfituar nga përbërësit e mbetur

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Smoothie me banane luleshtrydhe

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 110

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.