Smoothie banane dhe kivi me dy ngjyra

Smoothie banane dhe kivi me dy ngjyra

Vera po vjen, një kohë e vitit kur pije te fresketa si po kenaqesh me shume Ky smoothie dyngjyrësh me banane dhe kivi është një recetë që mund ta merrni në çdo kohë të ditës. Mund të jetë një mëngjes i shkëlqyeshëm ose një meze të lehtë freskuese për të vegjlit në shtëpi.

Dridhjet ato janë një mënyrë e mirë për të përfshirë frutat në dietat e fëmijëve që përndryshe nuk do të dëshironin t’i provonin. Përveç frutave, ylli i padiskutueshëm i këtij gojëmjaltë, për të përgatitur këtë recetë do t'ju duhet një kos kremoz dhe një lugë çaji me mjaltë ose shurup agave. Përbërës të thjeshtë, apo jo?

Smoothie banane dhe kivi me dy ngjyra
Ky smoothie dyngjyrësh me banane dhe kivi mund të bëjë një mëngjes ose meze të lehtë të shkëlqyeshme. Ideale për përfshirjen e frutave në dietën e të vegjëlve.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 banane
 • 1 kos grek
 • 2 kivi
 • 1 lugë gjelle mjaltë
Preparación
 1. Ne bëjmë pure banane me kosin grek.
 2. Në rast se dëshirojmë të imitojmë formën e tundjes që ne propozojmë, vendosim një gotë brenda një tas, në mënyrë që e para të anohet. Ne derdhim përzierjen në gotë dhe vendoseni në frigorifer për 15 minuta.
 3. Pak para se ta nxirrni nga ngrirja, rrahim wikis me mjaltë.
 4. Ne nxjerrim gotë frigorifer dhe derdhim përzierjen.
 5. Ne shërbejmë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.