Si të shkrini karkalecat?

Me siguri keni karkaleca të ngrirë që keni blerë në një supermarket, njëri nga të tjerët është i lirë, por duken si guralecë të vegjël, ju doni t'i shkrini ato dhe nuk dini si ta bëni. Veryshtë shumë e thjeshtë, merrni karkalecat dhe vendosini në një qese të mbyllur ose të mbyllur në mënyrë perfekte, vendosini në një kovë me ujë të ftohtë dhe çdo herë kthejeni qesen derisa të shkrihen të gjitha.

Tani nëse i keni shkrirë vetë dhe nuk e keni ditur që duhet ta bëni në një pjatë, duke i ndarë dhe ngrirë të gjithë së bashku si një bllok, është shumë e thjeshtë me të njëjtën enë që i keni ngrirë, nxirreni nga frigorifer dhe futini në frigorifer derisa të shkrijnë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.