Si të kurojmë tabelat e prerjes?

Në treg ekziston një ndryshim i madh në copat e copave të madhësive, trashësive dhe formave të ndryshme, që ju mund t'u jepni atyre përdorime të ndryshme, por ka edhe lloje të ndryshme druri, disa prej tyre nuk kanë nevojë të kurohen, këto janë ato të Algarrobo Wood, quebracho e bardhë, Guayaibí, por duhet të keni parasysh se ato janë shumë të kushtueshme dhe të vështira për tu marrë.

Të tjerët janë ato që marrim në shtëpi të importuara, këto janë zakonisht prej druri të lehta, ato nuk karakterizohen nga aroma e mirë dhe kur copëtoni ushqimin mund të merrni një shije të shëmtuar për shkak të tryezës, prandaj bordet e prerjes shërohen për të vulosur poret.

Vendosni dërrasën të thahet në diell me peshë në skajet për të parandaluar atë nga shtrembërimi.

Pastaj me një furçë, përhapni një shtresë luledielli dhe vaj misri ulliri në të gjitha anët.

Për të përfunduar, vendosni një shtresë tjetër vaji por me kripë, lëreni të thahet përsëri dhe është gati për t'u përdorur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   joaaakoo dijo

  faleminderit per informacionin

 2.   Yesica dijo

  Informacioni është shumë i mirë. Por doja të dija, sa kohë do ta lëmë në diell dhe sa kohë më vonë ta lëmë të thahet me vaj. Faleminderit!

  1.    Ummu Aishja dijo

   Përshëndetje Yésica,

   Mund ta lini në diell për rreth 1-2 orë, dhe më pas me vajin, derisa të thahet plotësisht.

   të fala

 3.   Juan Carlos Diaz dijo

  Ka disa tabela për pjekje që kanë një ton me shkëlqim, si arrihet kjo, çfarë përdoret?