Si të gatuajmë patëllxhanët në mikrovalë?

eggplants

I shpejtë, i lehtë, i shijshëm dhe i shëndetshëm, pa pasur nevojë të ngatërroni kuzhinën dhe në vetëm 15 minuta.

Përbërësit
Një enë e përshtatshme për gatim në mikrovalë
Filma letre
1 kilogram patëllxhanë të prerë në feta
Kripë e imët sasia e kërkuar

proces
Kripë patëllxhanët në të dy anët dhe vendosini në një enë të sigurt në mikrovalë, nëse nuk e keni, mund të përdorni çdo enë qelqi, ta mbuloni enën me një mbështjellëse plastike dhe t’i çoni në mikrovalë për 15 minuta. Pasi të mbarojë koha, lërini të ngrohin dhe më pas hiqni filmat.

Tani keni 15 minuta falas për të bërë çfarë të doni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   LIONEL dijo

  PESHKUJT N IN mikrovala: fenomenale, praktike dhe të thjeshta; POR TANI I MADH POR: 15 minuta DO CIL P FUQI? 90, 300, 600 ose 800 KW) .- Apo vetëm disa minuta (????) në temperaturë që të nxehet?
  Regards,
  Leonel

 2.   Rigoberto Flores Ordonez dijo

  Kur gatuani patëllxhanët në mënyrën e treguar, pyetja ime është nëse ato janë qëruar në fillim ose lihen me gjithçka dhe zhvishem kur i futni në mikrovalë