Sallatë makarona me domate dhe djathë të freskët, perfekte në verë

Sallatë makarona me domate dhe djathë të freskët

Javën e kaluar temperaturat ishin aq të këndshme sa në shtëpi filluam të gatuanim sikur të ishte tashmë verë. Koha e kësaj jave është kujdesur për t'i kthyer ato në normalitet. Por kjo nuk do të jetë hera e fundit që do të përgatitemi sallatë makarona me domate dhe djath te fresket qe propozojme sot.

ndihmuar dhe mirënjohës Janë sallata me makarona. Mjafton të hapni frigoriferin dhe qilarin, të zgjidhni tre ose katër përbërës dhe t'i bashkoni me makaronat për të pasur një vakt të rrumbullakët dhe të freskët. Në shtëpi zgjedhim domate dhe djathë i freskët si shoqërime kryesore por jo unike.

Zemra, qepë dhe hurma Ato janë gjithashtu pjesë e sallatës që mund ta vishni tradicionalisht me vaj ulliri dhe uthull. Nuk keni nevojë për më shumë! A guxoni ta përgatisni? Është një propozim i mrekullueshëm për të marrë tupper në plazh ose në fshat këtë verë, nuk jeni dakord?

Receta

Sallatë makarona me domate dhe djathë të freskët, perfekte në verë
Jeni duke kërkuar për një recetë të thjeshtë dhe të shpejtë për të marrë një tupper këtë verë? Provoni këtë sallatë makarona me domate dhe djathë të freskët.
Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 4 grushta makarona
 • 2 domate të pjekura
 • 1 qepë pranvere
 • 1 sytha
 • 200 g ton në vaj ulliri
 • 250 g djathë i freskët
 • 10 data
 • vaj
 • uthull
 • kripë piper i zi
Preparación
 1. Fillojmë të gatuajmë makaronat me shumë ujë të kripur, duke ndjekur udhëzimet e prodhuesit.
 2. Ndërkohë përgatisim pjesën tjetër të përbërësve. Pritini domatet në kubikë dhe vendosini këto në një tas ose tas sallate.
 3. atëherë presim një qepë të freskët dhe e shtojmë në tas
 4. Shtojmë edhe zemrën e grirë dhe ton pak i kulluar.
 5. Së fundi, fusim hurmat e grira.
 6. Kur makaronat janë gati, e ftohim nën rubinet ujë të ftohtë dhe e kullojmë mirë.
 7. Ne përziejmë makaronat me pjesën tjetër të përbërësve dhe i rregullojmë me vaj, uthull, kripë dhe piper sipas shijes.
 8. Kemi shijuar sallatën me makarona me domate të freskëta dhe djathë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.