Sallatë California, e veçantë për pas pushimeve

Sallatë California

Tani që ka mbaruar Krishtlindja, në të cilën kemi kaluar pak me kaloritë dhe me marrjen e një diete të paekuilibruar, ne ju paraqesim një recetë të sallatë shumë i pasur, plot energji dhe shumë i shëndetshëm, për të filluar mbajtjen e linjës.

La sallatë kalifornia Shtë një sallatë e larmishme, plot me ushqime të ndryshme të sautuara dhe me një vinaigretë shumë të veçantë me një aromë karakteristike që do të pëlqeni.

Përbërësit

 • Marule
 • Arra amerikane.
 • Proshutë.
 • Bukë bajat.
 • Kripë.
 • Vaj ulliri

Për vinaigretën ose salcën:

 • Mustardë.
 • Majonezë.
 • Uthull.
 • Mjaltë.

Preparación

Së pari, ne do të lajmë marule nën çezmën dhe lëreni të kullojë në një kullesë ose në letër kuzhine. Për këtë sallatë mund të përdorni një shumëllojshmëri marule: romain, rukolë, marule qengji, të kuqe etj.

Ndërsa marule pikon, le të shkojmë duke e prerë proshutën në shirita të hollë dhe do ta kavardisim në një tigan me një majë vaj ulliri. Ne do të kullojmë vajin e tepërt në letër kuzhine.

Gjithashtu, ne do të qërojmë arrat dhe do të presim bukë bajate në kubikë të vegjël, pastaj skuqini ato në pak vaj ulliri ose luledielli.

Më në fund, ne do të bëjmë vinaigretë ose salcë për të larë më pas ensalda. Në një tas të vogël do të shtojmë një lugë gjelle mustardë, një majonezë, një lugë çaji me mjaltë dhe një uthull. Ne do të heqim me një shufër për t'u integruar mirë.

Pasi të jenë përgatitur përbërësit e kësaj sallate, ne do t'i bashkojmë në një bol dhe ne do të shtojmë kripë. Ne do të vendosim në një pjatë të sheshtë ose të thellë dhe do të shtojmë vinaigretën.

Më shumë informacion - Sallatë rukola me djathë dhe rrush të thatë

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë California

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 226

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   veten time dijo

  Hej ALE, sa e shëndetshme është një recetë për një sallatë me proshutë të skuqur dhe një vinegretë me mjaltë dhe vaj