Pure pjeshke dhe portokalli, recetë për bebet

Pure pjeshke dhe portokalli

Po shkojmë sot me një recetë për bebe, ne tashmë e dimë se sa e ndërlikuar është ndonjëherë të ofrosh
një dietë e larmishme brenda botës së pureve, por duke hetuar pak ne gjithmonë mund të zbulojmë shije të reja për to që në të njëjtën kohë na e bëjnë më të lehtë sepse, nuk di për ju, por mëngjeset dhe meze të lehtë kanë më shumë e vështirë për mua të mendoj, kështu që gjithmonë kam provuar receta të reja dhe ato që ju pëlqejnë më shumë, mbeten të fiksuara në menunë tonë.

Pjeshka është padyshim një nga frutat e preferuara të djalit tim, kështu që këtë verë e kalova duke shtuar bukuroshe
në shumë prej mëngjeseve dhe vakteve të tij, veçanërisht kur ai pothuajse nuk donte të hante asgjë dhe duhej t'i jepte një
pak shtytje që ai të pijë një pije.

Përbërësit

  • 1 bukuroshe
  • Lëngu i një portokalli
  • Biskota (opsionale, mund të shtoni edhe drithëra)

përpunim

Shtë shumë e thjeshtë dhe, nëse fëmija ynë nuk e shqetëson, ne mund ta bëjmë edhe pa mikserin. Gjëja e parë që do të bëjmë është të gërvishtim bukuroshen me një rende me vrima të vogla, në atë mënyrë do të jetë si një pure. Pastaj shtrydhim portokallin dhe përziejmë gjithçka.

Nëse foshnja është disi delikate me strukturën, mund të përdorim mikserin dhe do të jetë më e butë. Nëse dëshirojmë, mund të shtojmë biskota ose drithëra për fëmijë ashtu si mund të përfshijmë edhe disa fruta të tjera si banania.

Më shumë informacion - Qull dardhe dhe pjeshke me biskota

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Pure pjeshke dhe portokalli

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 100

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.