Fajitas perimesh, recetë e shëndetshme për darkë

fajitas perimesh

Ne kemi gjithmonë u ankua për ushqim junk ose ushqim të shpejtë, pasi që këto janë plot me përbërës të sëmurë për shëndetin tonë. Sidoqoftë, pavarësisht kësaj, ne vazhdojmë t'i hamë ato. Epo, sot ju prezantoj disa fajita perimesh shumë të pasura dhe të shëndetshme, në mënyrë që të kënaqeni me miqtë.

Fajitas është një pjatë tipike meksikane, në të cilën çelësi jepet nga prerja e perimeve. Në këtë recetë, ne kemi ndryshoi përbërësit e grave meksikane që zakonisht i kemi gjithmonë në shtëpi.

Përbërësit

 • Mbëlsira gruri.
 • Gjoks pule.
 • Djathë i grirë.
 • Marule
 • Misri
 • Doritos.
 • Vaj ulliri
 • Salcë rozë.

Preparación

Para së gjithash, ne do të duhet të kryejmë mbushjen e fajitave. Për ta bërë këtë, në një tas, vendosni marule të prerë në julienne, misër dhe thërrmoni doritos. Nga ana tjetër, gjoksin e pulës e presim në kubikë dhe i kaurdisim me pak vaj ulliri.

fajitas perimesh

Së dyti, le të shkojmë mbushjen e fajitave. Për ta bërë këtë, vendosim ëmbëlsirat e grurit në një tabaka dhe sipër vendosim mbushjen e mëparshme, pak djathë të integruar, pulën dhe salcën rozë.

fajitas perimesh

Më vonë do ta mbyllim dhe sipër do të vendosim djathë të integruar. Djathin, duhet ta shtypni pak në mënyrë që të kompaktohet, përndryshe do të përhapet, dhe qëllimi është që të mbetet sipër. Në fund, do ta fusim në furrë disa 5-8 minuta për djathin në gratin.

fajitas perimesh

Më shumë informacion - Fajitas të lehta, fillojeni vitin shëndetshëm

Më shumë informacion në lidhje me recetë

fajitas perimesh

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 363

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mary dijo

  Nëse shkoni super perime, mendoj se në shpatet e lumenjve lindin gjokset e pulës ... mirë ....