Proshutë dhe djathë Serrano fajitas

Proshutë dhe djathë Serrano fajitas

Petullat e grurit janë shumë të dobishme për të darka të shpejta dhe të shijshme. Këto janë shumë të dobishme dhe të lehta për tu përgatitur me çdo kombinim të ushqimeve të ndryshme për të bërë një pjatë unike, të pasur dhe të ndryshme për të eleminuar shpejt urinë.

Për këtë arsye, sot kemi përdorur proshutën Serrano dhe një djathë të mirë që shkrihet plotësisht në mënyrë që të bëhet një pjatë me lëng dhe aromë. Këto gratin fajitas gjithashtu mund të jetë e shkëlqyeshme për darka me miq.

Proshutë dhe djathë Serrano fajitas
Fajitas janë një pjatë tipike meksikane por këtu kemi dashur të japim pikën tonë spanjolle me një proshutë të mirë Serrano dhe një djathë me lëng që shkrihet në gojën tuaj.

Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: Tapas
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 4 petulla gruri.
 • 4 feta proshutë Serrano.
 • 4 feta djathi Havarti.
 • Disa djathë të integruar.
 • Ketchup

Preparación
 1. Ne do të vendosim një shtresë e hollë e salcës së domates në pjesën e poshtme të tortilës.
 2. Në krye do të vendosim një fetë të Proshutë Serrano.
 3. Mbi këtë 2 feta djathi Havarti.
 4. Në krye të kësaj një fetë tjetër e proshutës Serrano.
 5. Do ta mbështjellim petullën në vetvete dhe do të spërkasim pak djathë të integruar.
 6. Vendosni në furrë disa 5 minuta në 220ºC.

Notas
Kjo recetë është fantastike kur bashkohemi me miqtë dhe shijojmë një darkë të shijshme.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 376

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.