ASTURIAN MORCILLA PATÉ

PGRRBRSIT:
- 2 suxhuk gjaku Asturian (ato që i shtohen fabada) nëse dëshironi më të butë mund të përdorni suxhuk të gjakut me qepë.
- 3 vezë
- 1 tullë e vogël kremi (mendoj se kanë 200 cc)
- 1 tullë e vogël me domate të skuqur (njëlloj si kremi, 200 cc)

P PRGATITJA:
Suxhuku i gjakut gatuhet së pari, pastaj qërohet dhe të gjithë përbërësit përzihen dhe shtypen në TH (unë e bëra atë 5-7-9).
Vendoset në bain-marie derisa të vendoset dhe kur vendosni një gjilpërë, ajo del e pastër.
Unë e bëra atë (sepse ata më shërbyen ashtu në një restorant) dhe e paraqita në një pjatë në të cilën kisha vendosur një shtresë salcë domate dhe krem ​​të përzier, dhe mbi të një copë pate, kur ti marr pak pate dhe pak salcë dhe vendoseni në bukë për të vdekur ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.