Midhjet në vinaigretë

Me verën, pjatat e ftohta dhe tapat janë në humor dhe këto Midhjet në vinaigretë ato janë ideale, të shpejta dhe të lehta për tu përgatitur.

Në verë ato nuk mund të mungojnë në lokale, është një tapë shumë tipike sidomos në zonën bregdetare, mund të gjenden në avull, me hudhër, në salcë, me vinaigretë si kjo recetë, përdoret gjithashtu për të bërë paella të shijshme të detit , midhja ka një aromë shumë të mirë dhe është e shkëlqyeshme në pjatat e peshkut.

Midhjet janë të lehta dhe me pak kaloriPo, ato kanë shumë vitamina dhe minerale, janë shumë të shëndetshme. E rëndësishme për këtë pjatë është që midhja është e një cilësie të mirë, pasi nëse nuk është e freskët humbet tërë aromën e saj. E shoqëruar nga perime të freskëta të copëtuara, kjo pjatë është ideale për verën.

Midhjet në vinaigretë
Author:
Lloji i recetës: peshk
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 kilogram midhje
 • Një gjethe dafine
 • Për picadillo
 • Pepper spec i kuq
 • Pepper piper jeshil
 • Pepper piper i verdhë
 • ½ qepë
 • 1 Tomate
 • Për vinaigretën
 • Vaj ulliri
 • uthull
 • Kripë
Preparación
 1. Për të përgatitur midhjet në vinaigretë, së pari lajmë dhe heqim gjembat nga midhjet. Vendosni midhjet në një tavë me një gjethe dafine dhe një gotë ujë. Mbuloni dhe gatuajeni derisa të hapen të gjitha midhjet.
 2. Kur midhjet të jenë atje, mbulojini, lërini të ftohen. Ne prenotuar. Ne prerë të gjitha perimet shumë të copëtuar. Po i vendosim në një tas.
 3. Ne përgatisim vinaigretën. Vendosim në një tas të vogël një jet vaj, uthull dhe pak kripë, e rrahim mirë që të përzihet mirë.
 4. Shtojmë vinaigretën për perimet dhe përziejmë.
 5. Vendosim midhjet në një tas, mund të heqim lëvozhgën bosh, vendosim të gjithë mishin e grirë sipër, e vendosim në frigorifer derisa të shërbejë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.