Kërpudha provansale

Përbërësit

Kërpudha, 400 g (112 Kcal)
Vaj spërkatje, sasia e kërkuar (10 Kcal)
Karafil hudhër, 4 (10 Kcal)
Majdanoz i copëtuar, 4 lugë
Kripë për shije

Preparación

Pa i lagur, pastroni kërpudhat. Qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe pa qendrën e gjelbër, pritini ato shumë të vogla. Spërkatni një tigan me llak, duke përfshirë kërpudhat.

Gatuajini ato në zjarr të ngadaltë, duke i trazuar herë pas here dhe kur të jenë gati, shtoni hudhrën dhe përzieni për disa minuta. Shtoni majdanozin dhe lëreni të gatuhet për një minutë dhe hiqeni nga zjarri.
Shërbejeni të nxehtë ose të ftohtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.