Flan spinaq me djathë mikrovalë

Nxirreni atë në mikrovalë me këtë recetë.

Përbërësit:
500g spinaq i ngrirë
150ml krem ​​të lëngshëm
Vezë 4
100g djathë enmental të integruar
60g djathë parmixhano të integruar
1 spec i kuq i pjekur
60g miell
1 Cebolla
4 lugë vaj
1 lugë gjelle copa buke
1 lugë majdanoz të copëtuar
1 lugë gjelle gjalpi
Kripë dhe piper të zi

Përpunimi:
Vendosni spinaqin e ngrirë në një enë me mikrovalë, mbulojeni me mbështjellës plastik dhe vendoseni në temperaturën maksimale për 2 minuta. Shtoni qepën në shirita julien bashkë me vajin dhe lëreni për 5 minuta më shumë. Përziejeni në një krem.
Kremit shtoni vezët e rrahura mirë, djathrat, kremin, miellin e situr, majdanozin, kripën dhe specin e zi. Përzieni gjithçka me një lëvizje.
Vendosni një myk 1 l me gjalpë dhe spërkatni me copa buke. Vendosni specat në shirita në pjesën e poshtme dhe hidhni kremin me spinaq. Mbulojeni dhe gatuajeni në temperaturë maksimale për 5 min. Shpërthejeni dhe shërbejeni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.