Tostat e bukës me arra me domate dhe djathë Emmental

Dostet e bukës me arra me domate dhe djathë emental

Në fundjavë ka njerëz që pushojnë në kuzhinë, por kjo nuk do të thotë se është për të ngrënë ushqim junk, por për të ngrënë ushqime të shëndetshme, megjithëse përgatitet lehtë dhe shpejtë.

Prandaj, sot ju prezantojmë një të pasur dolli krokante me bukë arre, domate dhe djathë emental. Duke qenë një bukë që përmban një drithëra siç janë arrat, ato bëhen një meze të lehtë për florën e zorrëvepasi ato përmbajnë shumë fibra.

Indeks

Përbërësit

  • Buka me arra.
  • Domate.
  • Djathë Emmental.
  • Vaj ulliri

Preparación

Së pari, bukën e arrës do ta presim në gjysmë feta gorditas. Ne do t'i bëjmë dolli pak në një dolli ose prodhues sanduiçësh për ta bërë atë shumë më të shpejtë.

Nga ana tjetër, ndërsa buka dolli pak shkojmë prerja e domates të prera hollë. Po ashtu djathi i mençur në drejtkëndëshat e hollë.

Më në fund le të shkojmë duke bërë dolli. Së pari vendosim një fetë domate, së cilës do t’i shtojmë një pikim vaj ulliri; Mbi një fetë domate dhe mbi të një fetë djathi, dhe ne do ta grijmë në furrë ose në mikrovalë për disa minuta.

Më shumë informacion -  Tostat e bukës fshatar me petë, domate dhe djathë

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Dostet e bukës me arra me domate dhe djathë emental

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 213

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.