Chard zvicerane me patate speca

Bardhë zvicerane me patate speci, një recetë e thjeshtë, e lehtë dhe e plotë. Pushimet kanë mbaruar por ne vazhdojmë me pjata të lehta dhe të thjeshta. Tani vjen normaliteti dhe kthimi në rutinë. Tani është koha për të zvogëluar tepricat e këtyre partive dhe për të përgatitur pjata më të lehta që me siguri më shumë se një @ ne kemi ardhur me një kilogram më shumë, por ia vlen pasi këto festa janë ditë pushimi, për t'i shijuar, ndarë me familjen dhe miqtë dhe argëtohuni.

Chard zvicerane me patate dhe speca, një pjatë e lehtë, e thjeshtë, e shpejtë për t’u përgatitur dhe me shumë aromë. Unë e kam përgatitur me pak spec speci pikant për t’i dhënë më shumë aromë dhe një prekje tjetër, ato janë shumë të mira, shoqëruar me një vezë të zier fort do të keni një pjatë shumë të plotë.

Chard zvicerane me patate speca
Author:
Lloji i recetës: hyrëse
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 tufa të copëza zvicerane
 • 3 patate
 • Vezë 4
 • P lugë çaji spec i ëmbël
 • P lugë çaji spec i nxehtë
 • Vaj ulliri
 • Kripë
Preparación
 1. Për të përgatitur pjatën e luledeleve me patate speci, së pari do të fillojmë duke larë mirë dardhën me ujë nën çezmën, për të hequr tokën mirë, kulluar ato.
 2. Ne heqim fijet dhe i presim ato në copa.
 3. Qëroni dhe prerë patatet në copa të vogla.
 4. Vendosim një tenxhere në zjarr me shufrën dhe patatet, i mbulojmë me ujë. Do të vendosim pak kripë. I lëmë të gatuhen derisa të jenë gati patatet.
 5. Ndërsa përgatisim veshjen. Në një tas vendosim një reaksion të mirë vaji, pak spec spec të ëmbël dhe pak spec të nxehtë. E rrahim mirë derisa të emulsohet dhe të përzihet mirë.
 6. Kur xheku dhe patatet të jenë gati, kullojeni dhe shërbejeni. Ne do të përfundojmë duke derdhur pak nga veshja në secilën pjatë.
 7. Ne do të shoqërojmë me disa vezë të ziera fort dhe kështu kemi një pjatë të plotë dhe të lehtë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.