Tortë me presh, e thjeshtë, por e shijshme

Tortë me presh, e thjeshtë, por e shijshme

Tortë me presh, e thjeshtë, por e shijshme

Kjo tortë me presh është shembulli praktik që gjërat e shijshme nuk duhet të jenë të vështira ose të shtrenjta. Me pak përbërës dhe më të thjeshtë, kjo tortë është e shijshme dhe sa herë që e vendos triumfon në shtëpi. Për më tepër, ajo është bërë një nga të preferuarat e mia.

Torta me presh hahet e ngrohtë, por e ftohtë është gjithashtu shumë e shijshme, kështu që është perfekte nëse kemi ushqim në shtëpi sepse mund ta përgatisim paraprakisht dhe ta nxjerrim nga frigoriferi për pak kohë për ta zbutur. Dhe sigurisht ideale për ta marrë atë për të ngrënë nëse planifikojmë ta kalojmë ditën jashtë. Sido që të jetë, duhet ta provoni !!

Byrek me presh
Author:
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 fletë ëmbëlsira
 • 1 Cebolla
 • 2 presh
 • Vezë 2
 • 200 ml krem
 • vaj ulliri
 • kripë dhe piper
Preparación
 1. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të nxjerrim brumërat nga frigoriferi për ta ngrohur. Ne gjithashtu ndezim furrën në 200ºC.
 2. Ne fillojmë me perimet. Prisni qepën dhe preshin dhe në një tigan me vaj ulliri dhe një kripë, i shtypim në zjarr të ngadaltë. Ne nuk duam që perimet të marrin ngjyrë kafe, thjesht të jenë të buta.
 3. Kur t’i kemi i vendosim në një enë. Shtojmë 200 ml krem ​​dhe 1 vezë. Përziejmë mirë. Tashmë mbushjen e kemi gati.
 4. Marrim brumin dhe e shtrijmë në kallëpin që do të përdorim, e përshtatim me gishta. Ne prerë tepricën që do të përdorim për të dekoruar.
 5. Tani e shpojmë fundin që të mos ngrihet, nëse kemi mund t’i vendosim perime që të ketë peshë. Pjekim rreth 5.
 6. Ne e marrim brumin nga furra, derdhim mbushjen. Nëse do të zbukurojmë me brumë ky është momenti, unë vendos disa shirita të kryqëzuar mbi të. Tani rrahim vezën tjetër dhe e derdhim sipër.
 7. Pjekur përsëri, këtë herë rreth 20 ′ ose derisa të shihni mbushjen e vendosur dhe ëmbëlsirën e artë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis dijo

  Si sugjerim: Në pikën 2 nëse shtojmë edhe disa reçelë të skuqur në copa ose proshutë në copa të sautuara, kjo do t'i japë gjithashtu një prekje shumë të shijshme. Kështu e bënte nëna ime ...
  Falënderim

  1.    Maria vazquez dijo

   Faleminderit Luis, sugjerime të mira! E kam provuar me proshutë dhe madje me copa proshute. Mund të bëhen shumë varietete

 2.   biggemann dijo

  Rezultati është i mrekullueshëm! Receta nuk thotë se ku ta vendosni specin (edhe pse është e qartë), por është e shkëlqyer!