Bishtaja me mish të grirë domate, ton dhe vezë të zier

Bishtaja me mish të grirë domate, ton dhe vezë të zier

Sot përgatisim një recetë të lehtë, të shëndetshme dhe perfekte për verën. Disa bishtaja me mish të grirë domate, ton dhe vezë të zier që mund t'i shijoni të ngrohta ose të ftohta, si të doni dhe kudo. Dhe është se ata janë perfekte për t'u bartur në një tuper në punë ose në plazh.

Më pëlqen kjo recetë për thjeshtësinë e saj. E tij Lista e përbërësve është bazë dhe përgatitja e tij është lojë fëmijësh dhe ende dhe gjithçka është e shijshme. A do të më besoni nëse ju them se mund ta keni gati këtë recetë për 15 minuta? Sa kohë m'u desh.

Si e bëra? Kur blej bishtaja i blej për tre ose katër ditë, i pastroj dhe zbardh dy ose tre minuta. Më pas, i ftoj, i thaj dhe i vendos në tre ose katër thasë në frigorifer. Pra, kur i nxjerr ato, ata kërkojnë më pak për t'u bërë dhe janë shumë të dobishme kur koha është e shkurtër.

Receta

Bishtaja me mish të grirë domate, ton dhe vezë të zier
Bishtaja me mish të grirë domate, ton dhe vezë të zier me një alternativë të shkëlqyeshme për t'u marrë këtë verë në një tuper kudo që të shkoni. Marrë shënim!
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 350 g bishtaja
 • 2 domate të pjekura
 • 1 kavanoz i vogël ton në vaj ulliri
 • 3 vezë të ziera
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • Piper i zi
 • uthull
 • Vaj ulliri i aromatizuar me qepë
Preparación
 1. Në ujë të bollshëm me kripë i gatuajmë fasulet të pastra dhe prerë në feta derisa të zbutet.
 2. Derisa, Pritini domatet dhe vezën të gatuara dhe vendosini në një tas ose shatërvan.
 3. I shtojmë edhe ton i kulluar dhe me flakë të lehtë.
 4. Sezoni, ujë me një majë vaj ulliri dhe uthull dhe përzieni.
 5. Kur fasulet janë të buta, na ftoh nën rubinet ujë të ftohtë (nëse i duam të ftohta) dhe i kullojmë para se t'i shtojmë në burim.
 6. Përziejini mirë dhe ujë me një spërkatje vaji ulliri i aromatizuar me qepë.
 7. Kemi shijuar bishtajat me hash domate, ton dhe vezë të zier.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.