Ëmbëlsira Romanescu

recetë-romerescu-cupcakes

Mos lejoni askënd të më thotë se nuk i pëlqen romanescu apo lulelakra sepse kjo do të thotë që nuk i keni ngrënë kurrë në këtë mënyrë. Cmbëlsirat romanescu që ju sjellim sot do t'ju magjepsin si për përzierjen e përbërësve ashtu edhe për mënyrën e gatimit të tyre.

Do të bëjmë ëmbëlsira romanescu në furrë, në këtë mënyrë nuk shtojmë asnjë vaj kështu që përveç që është e shijshme, është një mënyrë shumë e lehtë për të ngrënë perime. Përveç kësaj, receta nuk mund të jetë më e thjeshtë, thjesht duhet të gatuani romanescu dhe ta shtypni atë së bashku me pjesën tjetër të përbërësve. Cfare mendoni ju Le të shkojmë me recetë.

 

Ëmbëlsira Romanescu

Author:
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • ½ kg romanescu
 • 120 gr djathë të butë
 • 100 gr copa buke
 • 2 vezë të mëdha
 • gjethe koriandër
 • spec piper
 • majë kripe

Preparación
 1. Ne fillojmë duke gatuar romanescu, mund ta bëjmë në një tenxhere ose në mikrovalë. Unë e kam larë, copëtuar dhe gatuar për 8 ′ në mikro. E lëmë të qetësohet pak.
 2. Vendosim romanescun në një minxhere, shtojmë të gjithë përbërësit dhe bluajmë.
 3. Marrim një tepsi dhe vendosim letër vaji. Me ndihmën e një unaze plating po marrim lugë brumë dhe po bëjmë ëmbëlsira. Ne përpiqemi t'i bëjmë të gjithë të njëjtë.
 4. Shkojmë në furrë, do ta vendosim në 250ºC derisa të marrë ngjyrë të artë, rreth 20 afërsisht.
 5. Kur t’i kemi gati i shërbejmë me pak salcë për zhytje. Ju befte mire.

 

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.