Yll i ëmbëlsirave me Nutella

Sot ju sjell yll pasta me Nutella. Tashmë dihet mirë pasi reklamohet në televizion, mund t'ju siguroj që është shumë e thjeshtë dhe është shumë e mirë.

Do ta përgatis për Reyes, pasi që në shtëpi të vegjëlve nuk u pëlqen roskoni dhe e duan këtë tortë. Nuk është një tortë shumë tërheqëse dhe tërheq shumë vëmendje, kështu që suksesi është i sigurt, ju inkurajojmë ta përgatisni atë.

Yll i ëmbëlsirave me Nutella
Author:
Lloji i recetës: Desserts
Shërbime: 6-8
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 fletë të rrumbullakëta ëmbëlsirash
 • Një kavanoz me Nutella 250gr. ose çokollatë
 • 1 vezë për të lyer ëmbëlsira
Preparación
 1. Vendosim një bazë ëmbëlsirash në letër furre dhe e vendosim në pjatën e furrës.
 2. Ne marrim shishen me Nutella dhe ngrohim kremin e kakaos për disa sekonda që të jemi në gjendje ta trajtojmë më mirë.
 3. Përhapni një shtresë Nutella në ëmbëlsira, duke lënë 1 cm. përreth
 4. Vendosim shtresën tjetër të ëmbëlsirave sipër brumit me Nutella.
 5. Me ndihmën e një gote shënojmë qendrën, pastaj ndajmë kurorën në katër pjesë, dhe këto në katër pjesë e kështu me radhë derisa të ketë 16 pjesë të barabarta.
 6. Ne do t'i rrokullisim shiritat me shumë kujdes, marrim me secilën dorë një shirit dhe e kthejmë atë, një për të djathtën dhe një për anën e majtë dhe kështu me radhë derisa të përfundojë i gjithë ylli.
 7. Ne rrahim vezën dhe me një furçë kuzhine lyejmë të gjithë bazën e yllit, përhapim skajet mirë në mënyrë që të mbyllen mirë dhe të futemi në furrë.
 8. Piqni në 200ºC për rreth 20 minuta ose derisa brumërat të marrin kafe të artë.
 9. Mund ta zbukurojmë me sheqer krem.
 10. Dhe mbetet vetëm ta hani !!! E lëmë të ngrohtë dhe mund ta hamë të sapo bërë, ëmbëlsira është shumë krokante dhe është shumë më mirë.
 11. Një ëmbëlsirë e shijshme për t’u shijuar!

Nëse dëshironi, mund të bëni edhe një ëmbëlsirë tjetër të ëmbëlsirave me çokollatë, ju lë një video se si bëhet:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.