Flan çokollatë dhe biskota Maria, një ëmbëlsirë e shpejtë

Flan çokollatë dhe biskota Maria

Kjo ëmbëlsirë është një tundim i vërtetë, jo vetëm për shkak të aromës së saj, por për shkak të asaj se sa e thjeshtë dhe e shpejtë është ta bësh. Po, në Minuta 15 Do ta keni gati këtë fllanxhë me çokollatë dhe biskota, pa nevojën e furrës.Nuk do të gjeni asgjë më të thjeshtë!

Kjo ëmbëlsirë «Kanela dhe Limon» është shumë e dobishme. Keni mysafirë surprizë në shtëpi dhe doni të dukeni mirë? Nuk ju pëlqen të futeni në kuzhinë, por doni të bëni një ëmbëlsirë të mirë? Lindja fletë çokollate dhe biskota është zgjidhja e problemeve tuaja dhe më e shpejtë se a flan tradicionale!

Përbërësit

4-6 racione

 • 500 ml. qumësht
 • 100 g çokollate e zezë
 • 100 gr biskota Maria
 • 1 zarf i flan royal (4 racione)
 • Karamele
 • 6 biskota princeshe për tu dekoruar

Flan çokollatë dhe biskota Maria

përpunim

Ne përgatisim disa kallëpe individuale dhe ne i karamelizojmë ato.

Në një tenxhere vendosim qumështin, çokollatën e copëtuar, biskotat dhe zarfin e faqes. ngrohtë në zjarr të ulët, duke e trazuar vazhdimisht përzierjen. Pasi çokollata të tretet, e lini të ziejë dhe menjëherë hiqeni atë nga nxehtësia, duke shpërndarë kremin në kallëpe.

Ne e dekorojmë secilën racion me çokollatë dhe biskota me dy biskota princeshe dhe lëreni të ftohet para se ta shërbeni.

Notas

Prefshtë e preferueshme të shkrihet zarfi i flanit në pak qumësht (të cilin e nxjerrim nga totali) para se ta shtojmë në përzierje.

Më shumë informacion -Flan djathë shtëpiak, do ta pëlqeni

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Flan çokollatë dhe biskota Maria

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 140

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Blexys tovar dijo

  Faleminderit për ndarjen e kësaj recete

 2.   angjelika dijo

  Unë e dëshiroja këtë flan përpara se të lexoja recetën e plotë. Nesër do të jetë ëmbëlsirë.

  1.    Maria vazquez dijo

   Ju do të na tregoni rezultatin Angelica dhe do të na tregoni nëse ju pëlqeu ;-)