Çokollatë gjatë natës me mandarinë për mëngjes

Çokollatë Mandarin gjatë natës

Më pëlqen shumë qulli për mëngjes, por disa mëngjese jam shumë dembel për ta bërë atë. Kjo është arsyeja pse unë i drejtohem netëve, që nuk është gjë tjetër veçse një mënyrë për t'i përgatitur dhe që konsiston në lënien e tyre të pushojnë gjatë natës, në mënyrë që të jenë të buta në fillim të mëngjesit. Nuk e keni bërë kurrë kështu? provoni këtë çokollatë gjatë natës dhe zbuloni se sa komode është.

E mira e lënies së qullës së tërshërës gati gjatë natës është se në mëngjes nuk keni nevojë të gatuani asgjë, mjafton t'i ngrohni për një minutë dhe të shtoni fruta të freskëta ose arra për t'i kompletuar. Në këtë rast zgjodha një kombinim të karakterit, mandarinës dhe çokollatës.

Do ta keni parë që kësaj nate i kam shtuar chia-n dhe kjo i jep një teksturë që mua personalisht më pëlqen shumë. Një teksturë më xhelatinoze dhe konsistente, por mund ta bëni pa të nëse nuk e keni në dorë duke ulur pak sasinë e qumështit për ta kompensuar. A nuk tingëllon si një mëngjes i mrekullueshëm?

Receta

Bollgur gjatë natës, chia dhe çokollatë me mandarinë për mëngjes
A ju pëlqen ideja për të lënë mëngjesin e bërë gjatë natës? Provoni këtë bollgur gjatë natës, chia dhe çokollatë me mandarinë, të shijshme!

Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 3 lugë thekon tërshërë
 • 1 lugë gjelle fara chia
 • 1 lugë çaji pluhur kakao
 • 1 lugë çaji krem ​​kakao
 • P lugë çaji me mjaltë
 • 1 filxhan qumësht bajame
 • 1 mandarinë
 • Çokollatë e integruar

Preparación
 1. naten e kaluarr colomos në një tas thekon tërshërë, farat chia, kakao, krem ​​kakao, mjaltë dhe qumësht tërshërë dhe përziejini mirë.
 2. Ne rezervojmë në frigorifer deri të nesërmen në mëngjes.
 3. Ne mengjes e vendosim qullën në mikrovalë dhe ziejini ato për një minutë.
 4. Derisa, e qërojmë mandarinën dhe e kemi ndarë në segmente.
 5. Vendosni segmentet e mandarinës në çokollatë gjatë gjithë natës dhe dekorojme me cokollate te grire.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.