Шпагети со сос од спанаќ и сирење

Шпагети во сос од спанаќ

Шпагетите се многу разноврсни кога станува збор за правење, покрај тоа, тие се одлични за овој период од годината бидејќи се присилно, нискокалорично и многу свеж. Понекогаш имаме навика да ги правиме на ист начин, но денес ви помагаме да создадете ново јадење.

Некои Шпагети измиено со богат сос од спанаќ и сирење, многу здраво и задоволувачко јадење за секој ручек со вашиот партнер. На овој начин, можеме да извршиме a романтична вечер за нашиот партнер да ја покажете наклонетоста и loveубовта што ја чувствувате.

Состојки

 • Шпагети.
 • 1 чешне лук.
 • 250 гр спанаќ.
 • 100 гр рендано сирење.
 • 200 гр течна павлака.
 • Поздравниот млеко
 • Вода
 • Маслиново масло
 • Сол
 • Мајчина душица.

Подготовка

Прво, ќе ставиме гответе ги шпагетите и спанаќот одделно во врела вода. Шпагетите ќе варат околу 10-15 минути, а спанаќот 10. Откако ќе се сварат, исцедете ги и резервирајте ги.

Потоа, во мала тава ќе го направиме салса. Putе ставиме добар дожд од маслиново масло и ќе го соеме спанаќот. Addе ги додадеме кремот и млекото и ќе готвиме околу 5 минути. Потоа, ќе вметнеме рендано сирење и зачини, мешајќи добро додека не се стопи сирењето.

Покрај тоа, во голема тава ќе ги соеме шпагетите со добар дожд од маслиново масло и исечен лук, така што ќе го добие својот вкус.

Конечно, ние ќе позлата ставајќи добра основа на соединети шпагети, зачинувајќи ги со сос од спанаќ и сирење.

Повеќе информации за рецептот

Шпагети во сос од спанаќ

Време на подготовка

Време за готвење

Вкупно време

Килокалории по порција 268

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ана Клумпар dijo

  Многу богат и лесен и сега можете да добиете многу добар спанаќ.
  Ви благодариме.

 2.   Марија Пинагел dijo

  Вкусно !!!!!!!!