Сунѓерска торта без чоколаден јогурт

Сунѓерска торта без чоколаден јогурт

Дали сакате да подготвите А. торта без јогурт? Во некоја пригода, не сте поминале од правење вкусна торта, а кога имате сè подготвено, ја немате основната состојка, јогурт. Па, тоа ми се има случено неколку пати, поточно минатиот петок, но тоа не беше проблем. Направив добро истражување на мрежата и најдов рецепт за јогурт торта без јогурт и воала! Остана вака.

El Бисквит Тоа е многу здрава храна во закуски и појадокНа овој начин забораваме на секоја нездрава храна, како што се типичните колачи. Затоа, подолу ќе ви покажеме како да подготвите вкусна пандишпан без јогурт.

Состојки за пандишпан без јогурт

 • 4 јајца.
 • 1 мерка млечен јогурт.
 • 1/2 мерка јогурт од сончогледово масло.
 • 2 мерки шеќер јогурт.
 • 3 мерки обичен јогурт.
 • 1 плик на кралски квасец.
 • 1 лажичка екстракт од ванила.

Подготовка на торта без јогурт

Многу е нормално да имаме чаши со стаклени јогурт дома, такви какви што ги чуваме кога уживаме во нивното полнење, за подоцна да можеме да си направиме домашни десерти. Па, бидејќи немаме јогурт, ќе користиме млеко, но со мерка за ова стакло стакло јогурт.

Прво, ќе ги одделиме белците од жолчки Во чаша со блендер, ќе ги сместиме млекото, жолчките, маслото, шеќерот и суштината на ванила и сè ќе победиме многу добро, додека не остане густ крем. Подоцна, монтирајте ги белките додека не станат цврсти и додадете во сад заедно со претходната смеса. Добро се меша, со јазик, со обвивни движења за да не слезе.

На крај, ги мешаме квасецот и брашното и ги просејуваме. Ајде да ставиме сè назад во садот и да ја извршиме истата операција, со обвивни движења, ги интегрираме сите состојки. Подмачкајте го калапот со маслиново масло и брашно, истурете ја смесата со пандишпан и печете на 175 atС (претходно загрејте на 185º) околу 40 минути.

Повеќе информации - Торта од јогурт, за непредвидена закуска

Повеќе информации за рецептот

Чоколаден пандишпан без јогурт

Време на подготовка

Време за готвење

Вкупно време

Килокалории по порција 267

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.