Брауни до чашата за 2 минути

Брауни до чашата

El чоколадо Тој е еликсир за повеќето од сите жени, не знам што има што ве искушува во секое време. Одредена порција (1 или 2 унци на ден) чоколадо дневно е здрава за секој тип на личност, но со овој вкусен манго има малку вкус.

Брауни до чашата за 2 минути
За деновите кога не гледаме калории и чувствуваме ниска самодоверба и ни треба внес на чоколадо калории, го претставувам овој пусти на чашата, направен за само 2 минути. Брауни е многу сочно пусти кое е одлично за појадок и закуски, или само за сè.
Автор:
Кујна соба: Американа
Тип рецепт: Десерт
Порции: 2
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 1 јајце
 • 1 лажица сончогледово масло.
 • 2 лажици млеко.
 • 3 лажици шеќер.
 • 3 лажици какао во прав.
 • 2 лажици брашно.
 • Нокила (украсување).
Подготовка
 1. Прво на сите, ние мора да избереме а широка кружна кригла, така што пустиот се шири без да се тркала по должината на страните на чашата.
 2. Во оваа кригла ќе победиме јајце, и ќе ги додадеме течните состојки, односно сончогледово масло и млеко, повторно да се промешува со енергија.
 3. Потоа ќе го додадеме Суви состојки, Мислам на брашно, шеќер и какао во прав. Wellе мешаме добро со вилушка додека не добиеме густ крем без грутки.
 4. Конечно, ќе го воведеме во микробранова печка на високо ниво 2 минути. По ова време, ќе го оставиме да мирува во истата микробранова печка уште неколку минути за да не остане премногу ниско. Willе го отстраниме, ќе ги прелистуваме theидовите со чипка и ќе се вртиме додека не излезе брауни, и ќе го придружуваме како нокила.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 467

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Но dijo

  Здраво роза! не грижи се, има и алтернативи за рерната. Следете ја оваа врска http://www.lasrecetascocina.com/2013/06/14/brownie-de-chocolate-con-nueces-buenisimo-es-poco/

  Поздрав и благодарност што нè следеше !!

 2.   Патриша Агире dijo

  Одлично! Сакам чоколадо и калории? Бах. !!

 3.   Патриша Агире dijo

  Може да се направи со пченкарно брашно или ориз?

 4.   Џоан dijo

  Дали со какао во прав мислите на оној од брендот кола-као? Или на некое чоколадо во шолја како вредност? Не ми е јасно.
  Ви благодариме!