Сад за појадок со банана, боровинки, јогурт и кикирики

Сад за појадок со банана, боровинки, јогурт и кикирики

Колку се богати и практични во лето овошни чинии за појадок. Ако додадеме и малку млечни производи и некој ваков крем од јаткасти плодови, забавата е послужена. Дали и вие сакате ваков вид на појадок? Потоа мора да го пробате овој сад за појадок со банана, боровинки, јогурт и кикирики.

А кој вели чинија вели длабока чинија, а кој вели појадок вели ужина. да зошто е тоа комбинација на јогурт и овошје Во лето е еден од оние лесни и свежи предлози кои секогаш ги посакувате. А ако додадеме и чоколадо? Чоколадото и овошјето секогаш добро одат заедно, па ајде да го додадеме!

Резултатот е а брза и лесна комбинација Да подготви. Извадете ги состојките од фрижидер, презентирајте ги... и јадете. Без напор да се подготви совршен појадок или ужина за деца и возрасни. Повелете и пробајте го! А ако ви недостига некоја состојка, не двоумете се да ја замените со друга: јогурт за биено сирење, боровинки за малини... Направете го ваш!

Рецептот

Сад за појадок со банана, боровинки, јогурт и кикирики
Барате лесен, брз и свеж појадок? Подгответе го овој сад за појадок со банана, боровинки, јогурт и кикирики.

Автор:
Тип рецепт: појадок
Порции: 1

Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 

Состојки
 • 1 plátano
 • Неколку боровинки
 • 1 природен јогурт
 • 1 дарежлива лажица путер од кикирики
 • 1 унца темно чоколадо

Подготовка
 1. Излупете ја бананата, сечеме на парчиња и ги имаме малку монтирани на едната половина од чинијата или садот.
 2. веднаш до бананата ги ставаме боровинките а од друга изматениот јогурт.
 3. Тогаш сипете го кремот во конец кикирики на јогурт и банана.
 4. Да го надополнам земаме една унца чоколадо, изрендајте половина од садот за појадок и испуштете ја другата половина врз јогуртот.
 5. Уживавме во садот за појадок со банана, боровинки, јогурт и свежи кикиритки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.