Путер од кикирики и каша од банана

Путер од кикирики и каша од банана

на путер од кикирики и каша од банана Она што ве поканувам да го пробате денес се, без сомнение, најкремастата каша што ја подготвив досега и подготвив многу. И тие се многу едноставни, ќе ви бидат потребни само 5 состојки за да ги подготвите, дополнително, се разбира, на додатоците што сакате да ги додадете.

Клучот за нивно подготвување е да го направите тоа без брзањеНа Всушност, ќе треба да готвите каша во пијалок од зеленчук додека мешате без прекин додека не се згусне, околу десет минути. Но, што е 10 минути ако како резултат можете да вкусите ваква каша? Дали ви реков дека се вкусни?

Каша е а одличен појадок ова време од годинатаНа Не само што ви помагаат да се загреете првото нешто наутро, туку и ви ја даваат потребната енергија за да започнете. Дали ви требаат повеќе причини за да ги подготвите? Не можев да одолеам да додадам малку цимет и мед како последен допир, но можете и без него ако сакате.

Рецептот

Путер од кикирики и каша од банана
Путерот од кикирики и каша од банана ќе ви ја дадат целата енергија што ви е потребна за да се соочите наутро првото нешто наутро.
Автор:
Тип рецепт: појадок
Порции: 1
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 3 лажици снегулки од овес
 • 250-300 мл. пијалок од незасладен бадем
 • 1 зрела банана
 • 1 лажица путер од кикирики
 • 1 лажичка мед
 • Цимет во прав и мед за декорација
Подготовка
 1. Ставете ги овесните снегулки и пијалокот од бадеми во тенџере. Ние даваме топлина и откако ќе почне да врие, готвиме држејќи многу меко вриење 10 минути без прекинување на мешањето. Така, кашата ќе се згусне за тоа време и ќе добие кремаста конзистентност.
 2. По 10 минути го ставаме огнот на минимум и додадете ја испасираната банана, пире, путер од кикирики и мед. Мешаме додека не се интегрираат.
 3. Конечно, готвиме целина на среден оган Уште 2 минути.
 4. Послужете ја топла каша со мелен цимет и неколку нишки мед.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.