Појадок од овесни снегулки, банана и мед

Појадок од овесни снегулки, банана и мед

 

Овесна каша Тоа е многу лесно да се вари житарките, па затоа снегулките од овесна каша се индицирана состојка за да се заврши појадокот на секој што сака да вежба потоа. Поради нивниот неутрален вкус, тие се исто така многу разноврсни; Тие признаваат бројни придружници.

Со неколку парчиња од свежо и / или суво овошје се постигнува многу комплетен појадок. Ако додадете и малку мед, резултатот е исто така хранлив и многу привлечен. Прв пат, ако не сте навикнати на овој вид појадок и житни култури, и вкусот и текстурата се чудни; но тоа ќе биде само првиот ден.

Појадок од овесни снегулки, банана и мед
Појадоците со овесна каша и овошни снегулки се многу соодветни за спортистите. Ние ви покажуваме како да направите еден со овесна каша, банана, суво грозје и мед.

Автор:
Тип рецепт: појадок
Порции: 1

Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 

Состојки
 • 250 мл. млеко или вода или зеленчук пијалок
 • 6 дарежливи лажици валани овес
 • 1 мала банана
 • Суво грозје
 • Miel

Подготовка
 1. Ние го истураме млекото во тенџере и донесе до вриење.
 2. Кога станува збор за вриење додадете овесни снегулки и варете приближно 6 минути, мешајќи од време на време.
 3. Ја отстрануваме смесата од оган и додаваме суво грозје и банана, минус 3-4-парчиња.
 4. Служиме во сад и украсуваме со парчиња банана и добро млаз од мед.
 5. Пиеме топло.

Нутриционистички информации по порција
Калории: 410

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   каролина монтиел dijo

  Обожавам овесна каша, но не знам како да ги натерам моите ќерки да јадат, исто така би било добро да имам повеќе рецепти, како и закуска или вечера.

  1.    Марија васкез dijo

   Наскоро ќе се обидеме да направиме нови рецепти со овес од Каролина

 2.   зуни dijo

  Здраво .. Го обожавав твојот рецепт… Додадов уште некое суво овошје… благодарам.

  1.    Марија васкез dijo

   Јас, исто така, имаат тенденција да се вклучат различни ореви секој пат. Тврдам дека ти се допаѓа