Лесна овошна салата

Ова е нискокалорична овошна салата.

Состојки:

5 портокали

1 manzana

1 грејпфрут

2 киви

1 праска

3 јагоди

Засладувач C / N

Подготовка:

Исцедете сок од 4 портокали, исечете ги сите други овошја и портокалот во коцки, измешајте со сок и додадете засладувач по потреба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.