Каша од бадем со бисквит и чоколадо

Каша од бадем со колачиња и чоколадо

Уште еден одличен појадок за загревање и полнење наутро. Дали каша од бадем со бисквит и чоколадо тие се многу кремасти; вистинско уживање како појадок. Многу економичен луксуз со список на состојки кои се исто така достапни. Не сакате да ги пробате?

Десетминутен часовник Ќе биде потребно време за да се подготват овие кашички во кои, откако ќе се направат, можете да ги додадете саканите додатоци. Дома, овој пат, се одлучивме за мелени колачиња, малку чоколадни парчиња и малку какао во прав, но ова во никој случај не е единствената опција.

Клучот за кашата е кремаста е да се варат на средна температура и постојано да се мешаат. Остатокот го прават бананата и кремот од бадеми. Она што не го додадов на овие каши е шеќер бидејќи верувам дека бананата им ја дава потребната сладост. Иако не ви се чини, покрај како прелив, би можеле да го користите мед за засладување на кашата. Тоа е ваш избор.

Рецептот

Каша од бадем со колачиња и чоколадо
Кашата од бадем со колачиња и чоколадо ви дава енергија наутро. Многу кремасти и вкусни, тие се појадок 10.
Автор:
Тип рецепт: појадок
Порции: 1
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 1 чаша пијалок од незасладен бадем
 • 2 лажици снегулки од овес
 • 1 plátano
 • 1 лажичка бадем крем
 • 2 колачиња
 • 1 унца чоколадо
 • Чист какао во прав за бришење прашина
 • ½ лажичка мед
Подготовка
 1. Во тенџере ставете ги овесните снегулки и напитокот од бадеми. Се загреваме и кога ќе почне да врие го намалуваме огнот и ние готвиме на средна топлина 5 минути со често мешање.
 2. По пет минути, додадете ја испасираната банана, испасирајте го и кремот од бадеми и варете уште пет минути со често мешање за да добиете кремаста смеса.
 3. Смесата ја истураме во сад и украсуваме со колачето, какао, сечкано чоколадо и мед.
 4. Уживавме во топла каша од бадем.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.