Нискокалорична леќа

Нискокалорична леќа

Денес ќе подготвиме вкусна нискокалорична леќа (за не прескокнување на диетата). Вие се пријавувате ?.

Нестеа домашна

Во прилог на здрава храна ја подготвуваме оваа домашна Нестеа со тотално природни состојки. Идеално како освежителен пијалок.

Полнети ќофтиња

Полнети ќофтиња

Сланина и свежо сирење полнети ќофтиња. Рецепт за несоодветно сирење полнети ќофтиња совршен за оброк со висок протеин

Лесен ориз

Многу лесен ориз кој не поминува, придружен со пилешко и вкусен зеленчук.

Пилешки гради полнети со сос од бешамел

Градите на вилорајот

Градите Виларој: пилешки гради со сос од бешамел. Идеално е да се придружува со помфрит или салата.

готов рецепт-за-компир-атон-и-краставица

Тапа компир, туна и краставица

Богат и брз рецепт за тапа компир, туна и краставица. Ајде да го видиме едноставниот процес за уживање во овој вкусен деликатес.

Салата со диња и шунка

Салата со диња и шунка на кревет од разни пука од зелена салата со кисели краставички и црни маслинки.

Салата од ракчиња на скара

Салата од рукола, ананас и авокадо со топли ракчиња на скара, вкусен рецепт за скара ракчиња, здрава и лесна

Пилешко во бело вино

Пилешко во бело вино со лук и магдонос, пилешки рецепт што можете да го направите во последен момент, лесен и многу корисен. Исто така, децата ќе го сакаат тоа.

кафе_ и_јогурт_завршен_речип

Cupcakes со кафе и јогурт

Едноставен рецепт за торта со кафе и јогурт. Ајде да погледнеме чекор по чекор за да уживаме во рецептот.

Банана_мали_ тории

Мала банана француски тост

Едноставен и богат рецепт за мали торијаи од банана, со цимет. Ајде да погледнеме чекор по чекор за да уживаме во деликатесот.

Tеле од домати

Tеле од домати

Jamем од домати е многу лесен рецепт за правење, брз и со многу можности за импресионирање

готов рецепт за леб-омлет-со-домат и шунка

Омлет со домат и шунка

Едноставен и специјален рецепт за омлет од леб со домат и шунка, ќе го видиме чекор по чекор за да уживаме во деликатесот.

Завиткани деца

Валани филети од телешко месо, полнети со шунка, сирење и маслинки во извонреден сос од црвено вино.

туна тако со домат

Туна такос со домат

Едноставен рецепт за туна тако со домат. Ајде да погледнеме чекор по чекор за да уживаме во деликатесот.

Печен ослиќ

Печени филе од ослиќ, со сирење со билки и суви домати со босилек и лук.

Солено пилешко

Солено пилешко

Златно и сочно пилешко во кревет со печена сол, овој рецепт за сол од пилешко е многу вкусен и е супер лесен за правење, пробајте го и ќе видите како го сакате

Меша и зеленчук ражничи

Денес ќе подготвиме ражничи, многу едноставно јадење кое се состои од раженување на разновидна храна исечена на мали квадратни парчиња во ...

готов рецепт на сос спанаќ со јајце

Сон спанаќ со јајце

Едноставен рецепт за спанаќ сотен со јајце. Ајде да погледнеме чекор по чекор за да уживаме во овој вкусен деликатес.

Омлет од шунка и сирење

Кога треба да подготвам оброк за пет минути, обично треба да одлучам помеѓу две опции, или да подготвам сендвич или омлет.

Фондуе од камибер сирење

Фондуе од камибер сирење

Пржено сирење Камберт се шири топло, многу лесно може да се направи фондее од камбер сирење кое ќе триумфира на која било маса

Палмеритас Де Хојалдре

Чиповите лиснато тесто се идеални за закуска. Бидејќи се толку едноставни за подготовка, можете да ги направите во секое време ...

Основна салата

Основна салата

Основна салата, здрава придружба на секој ручек или вечера. Овој рецепт за салата е одлична идеја

Изматени јајца со спанаќ

Изматени јајца со спанаќ

Мелени јајца со спанаќ, совршена идеја за здрава вечера. Тоа е еден од најдобрите рецепти за спанаќ што можете да го направите, пробајте ќе видите како ќе успеете

Сок од портокал и банана

Сок од портокал и банана

Сок од портокал и банана, голем придонес за нашиот појадок. Овој рецепт за сок можеме да го направиме и во време на ужинка со јогурт

готов рецепт за филте од море со лук и црвен пипер

Филе со бас со лук и папрака

Рецепт за филе со бас со лук и црвен пипер, ајде да погледнеме чекор по чекор за да уживаме во неговата подготовка и нејзиниот вкус.

Јајце поставено во домат

Јајце поставено во домат

Јајце мелено во домат, лесен и брз рецепт совршен за вечера секој ден од неделата. Тоа е исто така многу здрав рецепт за домати

Грашок од лук

Грашок од лук

Гарнир од грашок од лук, типичен рецепт за грашок, вкусна и едноставна храна за секоја пригода

Кромид крем

Кромид крем

Крем од кромид, лесен и ефтин рецепт, идеален за време на криза

готов рецепт на печен лосос со компири

Печен лосос со компири

Рецепт за печен лосос со компири, одличен начин да ја подготвите оваа чудна риба со интензивен вкус. Да го разгледаме чекор по чекор овој вкусен рецепт.

готов рецепт за омлет од мелено месо

Омлет од мелено месо

Рецепт од омлет од мелено месо. Особено, но вкусно, ќе видиме чекор по чекор за да го направиме.

готов рецепт за полнети краставици

Полнети шпански краставици

Полнет рецепт од шпанска краставица. Богат и здрав е добар начин да се подготви овој зеленчук, бидејќи е добар деликатес кога е свеж лето.

готов рецепт на особуко со печурки

Говедско Особуко со печурки

Рецепт Особуко за телешко месо со печурки, едноставен и вкусен, како и оригинален. Toе видиме чекор по чекор за да го разработиме.

Зачинета салата од домати

Зачинета салата од домати

зачинета доматна салата, вкусни, едноставни и многу здрави рецепти. Овој рецепт за салата обезбедува многу важни витамини за ден за ден

Летна салата од компир

Летна салата од компир

Летна салата од компир, вкусна и многу едноставна, позната и како селска салата. Покрај тоа што е едноставно, тоа е и многу економично јадење

рецепт за салата од артишок

Салата од артишок

Богата салата од артишок со разни состојки во конзервиран сос. Како аншоа, пиквило итн. Лесно е и да се подготви.

готов рецепт на прстени од лигњи со печурки

Лигњи прстени со печурки

Едноставен и здрав рецепт за прстени од лигњи со печурки. Неговата подготовка е едноставна и нема да мораме да поминуваме многу часови во кујната.

готов рецепт зајак со лук

Зајак со лук

Како што секогаш велам, зајакот е здраво месо и лесно се подготвува, па ајде да го сториме тоа, ајде да направиме вкусен зајак со лук.

Пилешки филети од лимон

Пилешки филети од лимон

Пилешки филети од лимон се одличен начин да се храните здраво и истовремено вкусно.Не сакате лимон? Може да се обидете да ги направите портокалови.

monkfish готов рецепт со гарнир

Монкус со гарнир

Monkfish е риба што одговара добро со сè и денес ви ја донесувам со одличен гарнир (барем за мене), зелени пиперки и лустери.

готов рецепт на руски бифтек од мисирка

Филе од руска Турција

Рецептот за руско филе од мисирка е едноставен начин да се подготви традиционален плескавица. И, секако, поздрави од оние кои се веќе подготвени.

готов рецепт за тиквички промешајте СРЈ со печурки

Соте тиквички со печурки

Гответе брзо и здраво, не можеме да бараме ништо повеќе. Потребна е само малку желба, а остатокот ќе излезе сам. Здравјето е важно затоа да се грижиме за тоа.

готов рецепт на зајак печен со зачини

Печен зајак со зачини

Едноставен рецепт за печен зајак со зачини. Тоа е совршен деликатес за диети и исто така е лесно да се зачини со зачини или други елементи. Крцкаво е вкусно.

готов рецепт за крцкав ориз

Крцкав ориз

Рецепт крцкав ориз, едноставен начин за рециклирање и изненадување со различни идеи. Така да уживате во гастрономијата.

готов рецепт за печени полнети компири

Печен полнет компир

Рецепт за печени полнети компири. Тоа е едноставна подготовка која дава добри резултати и во однос на презентацијата и вкусот.

готов рецепт на кинески тестенини со зеленчук и мелено месо

Кинески јуфки со зеленчук и мелено месо

Рецепт кинески тестенини со зеленчук и мелено месо. Тоа е едноставна подготовка што ни овозможува да ја прилагодиме на вегетаријанците. Сосема интересна форма на азиска кујна.

готов рецепт на полнети цевки од лигњи

Полнети цевки од лигњи

Рецепт заснован на цевки од лигњи полнети со мелено месо. Тоа е добра, едноставна деликатес за подготовка и што дава добри резултати на ниво на презентација. Може да се полни и со зеленчук.

готов рецепт за крсто

Кросто: Тимбале од лиснато тесто со макарони

Рецепт од италијанско потекло кој комбинира лиснато тесто, тестенини и разни состојки. Состојките што се мешаат со макароните можат да бидат различни, зависи од имагинацијата или вкусот на секоја од нив.

готов рецепт пица со мелено месо

Зачинета пица од мелено месо

Едноставен рецепт за пица со зачинето мелено месо. Тоа е најдобра опција да уживате во пица, правејќи ја секоја по ваш вкус.

ражен од зеленчук: тиквички и модар патлиџан

Тиквички од тиквички и модар патлиџан

Рецепт базиран на зеленчук: тиквички, модар патлиџан. Едноставно е за правење и вкусно за вкус. Тоа е исто така посебен начин на презентирање на зеленчук кај децата.

богат и едноставен рецепт за зајаци со сос од ромеско

Зајак со сос од Ромеско

Рецепт зајак во сос од ромеско, едноставен и брз за подготовка. Сосот може да се направи дома или да се купи. Состојките се сосот и зајакот.

едноставен рецепт за чаши или дланки од лиснато тесто

Чаши лиснато тесто

Едноставен рецепт за чаши или дланки од лиснато тесто. Состојка е лиснато тесто и можеби малку шеќер. Можете да додадете други состојки како чоколадо за да ги покриете и да им дадете поинаков допир.

рецепт за ориз со зеленчук и соја сос, богат контраст на вкусови

Ориз со зеленчук и сос од соја

рецепт за ориз со зеленчук и соја од соја, различен допир за многу разноврсна деликатес. Потребна ви е само фантазија и желба.

компири со лук и оцет, лесен и брз за правење

Компири до сиромашните

Компири, лош, едноставен рецепт и брз рецепт, базиран на компири, лук и оцет. Тој е многу едноставен и комбинира со други деликатеси без проблем и е дека брзината во шпоретот, за жал, денес е многу важна

богат широк грав со свинско ребро, хоризо и црна колбас

Каталонски широк грав

Типична каталонска деликатес, базирана на грав, хоризо, црна колбас, свински ребра и нане за да се избегне типично варење на ваков вид зеленчук

Јорк Хем се тркала со Рајс

Богат рецепт идеален за деца, бидејќи тие исто така можат да ни помогнат да го подготвиме. Ролати шунка од јорк со ориз, сурими, пченка и туна.

Озобуко од лимон

Состојки: 4 ossobucos телешко кора од лимон 100g путер 1 чаша суво бело вино Супа од месо ...

Крем спанаќ

Состојки: 2 тули крем 1кг спанаќ 70гр путер 2 лажици брашно 1/2 шолја ...

Јагнешко со печурки

Состојки: 300 гр печурки 2 јагнешки филети Марсала вино 60 гр путер 1 чешне лук 1 чаша ...

Сендвичи шунка со срце на дланка

Едноставниот рецепт за овие сендвичи шунка со срца од дланка што ќе ги подготвиме денес е одлична опција, кога ќе примиме пријатели, ...

Сос од Холандија

Денес го презентирам основниот рецепт за правење на извонреден сос од холандја, идеален препарат за зачинување риба и ...

Куќа од пченка

Ако имате бело пченка и пченично млеко, можете да подготвите спектакуларно јадење. Не престанувајте да се препуштате себеси ...

Карфиол од конзерва во масло

Ние ќе подготвиме извонреден карфиол во конзерва во масло за да можете да го намирисате како аперитив и исто така да го придружувате со некои ...

Бисквити со чај

Состојки: 500гр брашно 500гр шеќер 250гр бадеми 4 јајца 4 лажици мед Подготвување на рум: Во сад изматете ...

Патка со пиво

Состојки: 1 патка од 1400 гр пиво од 100 мк 30 гр путер 1 главица кромид 1 гранче мајчина душица 1 гранче рузмарин ...

Се шири краставица

Едноставниот рецепт што ќе го подготвиме е поинаква опција, да го претставиме овој извонреден крем краставица, бидејќи е вкусен ...

Печени дуња

Денес ќе подготвиме извонреден десерт на печени дуња, што е едноставен рецепт за подготовка и одличен за вкус на ...

Конзервирани домати во саламура

Во неколку наврати ви предложив да направите различни зачувувања, но денес ќе ве научам како да зачувувате домати во саламура ...

Чизкејк и маслинки

Состојки 2 капачиња тесто лиснато тесто 300 грама зелени маслинки без јама 300 грама црни маслинки без ...

Лазања со морска храна

Состојки: 300 гр сипа листови лазања 150 гр печурки 1 тиквички 80 гр пармезан 1 главица кромид 1 чешне ...

Торта рикота од капина

Состојки: 250 гр сирење рикота 250 гр капини или боровинки 3 лажици сок од лимон 2дл кисела павлака ...

Мајонез од дуња

Овој мајонез е идеален за печено, јагленско, дрво или свинско месо на скара. Знам…

Смути со папаја и сладолед

Многу богата, освежувачка и вкусна, идеална за споделување, прави 2 долги чаши или 4 обични, идеални за консумирање како закуска ...

Свински шницли со кромид

Овие богати свински стекови прават 4 порции, идеални за придружување на добро бело вино. Лесен рецепт е ...

Салата од свинско и зеленчук

Денешниот предлог е да направите едноставна салата со малку зеленчук и да користите малку остатоци од свинско ...

Солена пандишпан

Вкусна пандишпан, различна за јадење вака или во два слоја и наполнете ја со што сакате, лично за мене ...

Сос од црн путер

Сосот од црн путер е многу едноставна подготовка за правење, ароматичен и вкусен, одличен за придружба ...

Прелив за салата Цилантро

Ние ќе подготвиме едноставен и брз рецепт за вкусен прелив за да го користите како ароматичен зачин од секаков вид ...

Смути со јаболко со млеко од цимет

Доколку сакате да подготвите освежувачко и здраво смути, задолжително направете го овој напиток и исто така вметнете го во организмот ...

Крокети од цвекло

Денешниот предлог е да подготвите неколку едноставни и апетитни крокети од цвекло за да уживате како лут стартер или ...

Медитерански компири

Состојки 3 средни компири 2 тврдо варени јајца 8 црни маслинки без јами 15 свежи листови босилек 1 лажица ...

Босилек за сос од тестенини

Willе подготвиме едноставен рецепт за крем од босилек специјално создаден за сос од некаков вид свежи или суви тестенини со ...

Едноставно и витаминско смути

Ова вкусно смути што ќе го подготвиме денес претставува пијалок со висока содржина на витамини, претставувајќи едноставна подготовка за правење ...

Глазура со вкус на ванила

Шлаг е класична бања која се користи во слатки за покривање торти, колачи, бисквити, алфахорес или колачиња ...

Лесна овошна салата

Willе подготвиме здрав десерт од лесна свежа овошна салата за да уживате на крајот на ручекот или вечерата, бидејќи ...

Кари ориз со пиперки

Состојки за 2 лица: 1 сад со ориз со долго зрно (најдобро басмати), 40 гр. путер, 1/2 кромид ...

Ниски калории: грашок се трка

Денес ви предлагам да подготвите едноставен гарнир со нискокалоричен грашок кој е многу здрав и дека ќе го вкусите како гарнир ...

Печен ослиќ со гарнир блитва

Богато комплетно јадење, за да не ја валкате кујната толку многу бидејќи ќе ја валкате само плочата на рерната и ...

Јајца на чинијата со шунка

Состојки: 8 јајца 100 грама Серано шунка 25 грама замрзнат грашок 1 млад кромид кршен домат Зрнесто масло масло сол ...

Пица скуша и кромид

Prepareе подготвиме едноставен и брз рецепт за пица скуша и кромид, така што тие ќе вкусат брза храна во ...

Полнет месен лист

Состојки: 200 грама мелено свинско месо 200 грама мелено пилешко месо мелено магдонос 100 гр леб ...

Печурки од провансал

Состојки Печурки, 400 гр (112 Kcal) Масло за прскање, потребна количина (10 Kcal) Лук каранфилче, 4 (10 Kcal) Магдонос ...

Сок од ананас и праска

Богат и вкусен рецепт да го направите за само 15 минути, ќе ве освежи и засити додека се грижите за вашата силуета.

Гратин морков

Овој препарат е еден од моите омилени, може да се јаде сам или со вкусна мисирка, пилешко или риба ...

Печени плескавици од леќа

Бургерите со леќа варени во рерна се одлична храна поради својствата на железо и комбинирање на нив со ...

Цела салата со глупак

Тестенините од целата пченица се идеални за диети со малку калории. Бидејќи тие се елиминираат побрзо и ако ја јадете ...

Печени гради на принцезата

Тоа е вкусна комбинација на вкусови, идеално јадење за придружување на зелена салата за јадење без вина и ...

Нискокалорични ќофтиња

Овие ќофтиња ќе ве воодушеват, со малку маснотии и целиот вкус придружени со богата супа од зеленчук, ...

Смути од слива

Денешниот предлог е да направите освежувачко смути од слива за да можете да го вкусите во секое време од денот ...

Рокофор сос со аншоа

Рокфор сирењето или синото сирење се вкусни за да се ароматизираат различни препарати и денес ќе подготвиме извонреден сос, вметнувајќи го овој ...

Варена салата од зеленчук

На почетокот на пролетта и почетокот на летото, салатите почнуваат да бидат главно јадење или гарнитурата ...

Супа од гриз

Состојки 300 грама гриз ½ литар вода 2 коцки супа од зеленчук 100 грама рендано сирење Подготовка ...

Киви во конзерва во сируп

Конзервите направени со природно овошје се одлична храна за употреба во слатки препарати за десерт и ...

Компири во кошула

Состојки: 1 килограм компири 3 јајца 100гр брашно 1 главица кромид 1л супа сол, магдонос и масло Подготовка:

Целијаки: леб без глутен

Willе подготвиме едноставен рецепт за ролни од леб што се конзумираат особено во Индија целосно без глутен, што е вкусно за ...

Јазици на мачки

  Неговото име потекнува од карактеристичната издолжена форма, како јазик. Јазиците на мачките се одлични придружни бисквити ...

Терие од компир, блитва и тиква

Овој извонреден териин ќе ви обезбеди витамини А, Б, Б9, Б12, калциум, железен фосфор, магнезиум, сулфур, манган, бакар, јод, арсен и ...

Слика микробранова печка во сируп

Useе ја искористиме микробрановата печка, за неколку минути да го направиме овој едноставен рецепт за сливи во сируп и да го користиме во десерти, полнејќи ...

Пиперки со винегрет

Овој рецепт е извонреден, одлично одговара со сите видови месо и сендвичи, многу лесен за правење, идеален за оние кои ...

Пилешки ориз

Arroz con pollo е варијанта на паела типична за јужна Шпанија (особено во Аликанте и Мурсија) што ...

Турски ориз

Состојки: 250гр ориз 3 / 4кг јагнешко без коски 2 главици кромид 2 чешниња лук 100гр рибизли супа ...

Домашен желе од грозје

Грозјето се издвојува по својата фруктоза и има висок процент на шеќери затоа не е добро за ...

Тартар од треска

Состојки: 300гр сол на треска 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 жолт пипер 1 главица кромид 1 кромид јајце 2…

Јогурт со јаболко и ореви

За да вкусите за појадок или среде попладне, ви предлагам да го подготвите овој здрав десерт за неколку минути и ...

Сируп од портокал

Makeе направиме вкусен рецепт за сируп од портокал, па можете да го користите во секое време кога сакате да украсите и да ароматизирате ...

Зелена тепсија за пилешко

Hotешко е, но има ноќи кои можеме сами да си ги препуштиме. Ако се грижите за себе, избегнувајте секогаш да завршувате во ладни салати, ...

Домашен желе од ананас

Ананасот обезбедува витамини Ц, Б1, Б2 и ПП, минерали: магнезиум, натриум, железо, фосфор, сулфур, јод, калциум. Овој желе е ...

Целијакии: чипс без глутен

Чиповите се мали ролни кои се многу вкусни за сервирање со различни пломби при подготовка на неформален стартер ...

Сендвичи со авокадо

Денешниот предлог е да се подготват за неколку минути неколку вкусни сендвичи од авокадо по вкус како лесен стартер и ...

Ладен крем од грејпфрут

Денес ќе ви покажам поинаква опција да го направите овој апетитен крем од грејпфрут користејќи го овој здрав цитрус како храна и ...

Целијаки: житни плочки без глутен

Овој рецепт е создаден за сите оние кои страдаат од нетолеранција на глутен, претставувајќи хранливо слатко задоволство составено од ...

Закуски од лисја од репка

Willе подготвиме неколку вкусни сендвичи со лисја од репка по вкус како топол стартер или ќе ги придружуваме со различни препарати со употреба на месо ...

Гранита од слива

За да го подготвиме овој здрав рецепт за гранита ќе користиме сливи со содржина на витамини и минерали како здрава храна, но ...

Крем сирење натопи со целер и ореви

Со вкусно крем сирење, целер, малку зеленчук и јаткасти плодови, ќе подготвиме извонредна павлака за ширење ленти од леб од цели пченица, ...

Овошен сладолед од коктел

Вкусен сладок десерт е овој сладолед што денес предлагам да го направам составен од малку храна, идеално да го вкусите ...

Едноставни и брзи тартуфи

Слатки и вкусни се овие тартуфи што ќе ги направиме за да прославиме посебна пригода, роденден или ако примиме пријатели, ...

Ориз со печени јајца

Ориз со печени јајца

За овој здрав рецепт за ориз со печени јајца ќе го искористиме одличниот кафеав ориз но доколку немате ...