пита од јаболка

Домашна пита со јаболка

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна пита со јаболка за закуски за деца. Во овој случај, тоа служеше како закуска за роденден на татко ми.

Чоколадни трска

Чоколадни трска

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна закуска за деца, неколку вкусни трска од чоколадо за да го задоволите гладот ​​попладне.

Салати од шунка и сирење

Салати од шунка и сирење

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна салата од шунка и сирење како аперитив за неочекувани посети.

Илјада пире од зеленчук

Илјада пире од зеленчук

Во оваа статија ве учиме да се борите со вишокот килограми со богато пире полно со вкус на многу зеленчуци. Одлично за лесни вечери и за деца.

Компир чорба со пилешко и ориз

Компир чорба со пилешко и ориз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна компир чорба со пилешко и ориз, одлична за студените денови кога ни треба добра лажичка чорба.

Крокети со ракчиња и печурки

Крокети со ракчиња и печурки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат рецепт за крокети врз основа на ракчиња и печурки, одличен за вечерата на најмалите.

Meatофтиња од модар патлиџан во сос

Meatофтиња од модар патлиџан

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни и здрави кнедли од модар патлиџан за да можете да се грижите за вашата линија оваа зима.

Панакота

Рецепт на панакота (панакота)

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставен рецепт за многу типичен италијански десерт. Панакотата или млекото варат одлично како десерт.

Супа од минестрон

Супа од минестрон

Во оваа статија ви покажуваме како да направите една од најтрадиционалните супи во светот, супа од минестрон. Полн со енергија и зеленчук за диети.

Серијано шунка и сирење фаџити

Серијано шунка и сирење фаџити

Во оваа статија подготвуваме сочни фаџити полни со вкус и сочност благодарение на комбинацијата на состојки. Одлично за брзи вечери,

лиснато тесто и чоколадна елка

Лиснато тесто и чоколадна елка

Во оваа статија и оддаваме почит на елката на овој ден на Три крала на сладок начин. Така, вечерва ви оставаме подарок за нив.

Супа од лук

Супа од лук

Во оваа статија ви претставуваме многу богата супа од лук за Божиќ, ефтин и брз рецепт за да не губите многу време за готвење.

Сендвич со филе и сланина

Сендвич со мариниран филе и јајца

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите вкусен сендвич со слаба слама со јајце на скара, импровизирана вечера за 8 минути за само една.

Домашна пица од Болоњезе

Пица Болоњезе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите домашна пица од типот на Болоњезе. Одличен залак со италијански вкус кој е идеален за вечера со пријателите.

Хумус од наут

Хумус од наут

Во овој дел ве учиме како да искористите некои остатоци од леблебија од некои готвења. Богато и многу традиционално јадење од хумус.

Полнети тапини

Полнети и ау гратин тапини

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат рецепт за полнети месни ленти со месо. Сочно јадење за уживање во целото семејство.

Брошури од пилешко и шунка

Брошура со пилешко и шунка

Лебувањето пилешки филе никогаш не било полесно, бидејќи се исто така полнети со шунка и сирење. Овие многу сочни мали книги за деца.

Домашен бадем флан

Домашен бадем флан

Во оваа статија ви прикажуваме многу едноставен и брз десерт да го направите како десерт или закуска. Фланс со богат вкус што ќе го сакаат децата.

Коскена торта

Коскена торта

Во оваа статија ве учиме како да направите богата и едноставна торта од коски за да можете да уживате овој викенд како и сите деца. Многу брзо.

Арапска пита со пилешко

Арапска пита со пилешко

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна арапска пита со пилешко и компир. Едноставен и лесен рецепт да се направи за најмалите во куќата.

Рижото од спанаќ и сланина

Рижото од спанаќ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одлично и вкусно рижото од спанаќ и сланина. Едноставно и сочно јадење за целото семејство.

Индивидуална пица со колбаси

Индивидуални пици од колбаси

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни индивидуални пици од колбаси, многу оригинални и со одличен вкус на Шпанија. Одлично за пријателите.

Мешана салата со пилешко

Мешана пилешка салата

Во оваа статија ве учиме како да направите богата и здрава салата со производи за домаќинството. За неколку минути ќе имаме здрава вечера.

Чоколадо elloело

Чоколадо elloело

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен, богат и брз желе од чоколадо за деца, десерт што ќе го сака целото семејство.

Леќа со ориз

Леќа со ориз

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна леќа придружена со ориз, така што јадењето е комплетно и со тоа ќе се стоплиме на оваа настинка.

Тестенини со ракчиња

Тестенини со ракчиња и тикви

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат и сочен рецепт заснован на јуфки, ракчиња и сипа. Јадење со многу енергија за да ве одржи.

Сендвич на скара, домат и сирење

Сендвич на скара, домат и сирење

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу вкусен и лесен за правење топол сендвич, за оние вечери во кои навистина не сакаме да готвиме.

Печурки, шунка и сирење tartlets

Печурки, шунка и сирење tartlets

Овие тарлети од печурки, шунка и сирење се брзи и лесни; најголемиот дел од работата ја извршува рерната. Совршен за изненадувачки гости.

Тортила Фаџитас

Француски омилет фаџитас

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите вкусни фаџити базирани на омлет, со цел да ја искористите храната и да направите нови идеи во кујната.

Хаке во зелен сос

Хаке во зелен сос

Понекогаш мислиме на многу сложени рецепти, сепак, брзи и едноставни рецепти исто така можат да бидат богати, како овој ослиќ во зелен сос.

Тестенини филети во сос од бибер

Тестенини филети во сос од бибер

Во оваа статија зборуваме за многу едноставен и здрав рецепт за шницли од слабина што можете да го направите за кратко време и за ручек и вечера.

Семафори

Stoplight, полнета маринирана филе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типичен рецепт што се готви дома. Семафор, две парчиња маринирана филе полнети со хоризо и сирење.

Каснувања шунка и сирење

Каснувања шунка и сирење

Јорк шунка и исечено сирење се два популарни производи за секој сендвич, но денес сакавме да направиме сендвичи базирани на двата.

Торта се појавува

Торта се појавува

Во оваа статија ви покажуваме како да направите пукање на торти на едноставен, лесен и брз начин. Одлично за секоја детска забава или прослава.

Јајца во стил на фламенко

Јајца во стил на фламенко

Во оваа статија ви прикажуваме едноставен, но вкусен рецепт за многу традиционални јајца. Така, комбинираме зеленчук и јајца на извонреден начин.

Кнедли од спанаќ и ориз

Кнедли од спанаќ и ориз

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусни, многу здрави ќофтиња за оние месеци кога сакаме малку да ја контролираме нашата тежина.

Фламенквини од колбаси

Фламенквини од колбаси

Фламенкините се многу богата и здрава храна подготвена за деца, но ако ја наполниме со колбаси, тие ќе ја сакаат уште повеќе.

Полнети пупки од зелена салата

Полнети пупки од зелена салата

Во оваа статија ви покажуваме како да направите брз и многу здрав рецепт: аперитив со полнети глави од зелена салата, одличен за вечери со пријатели.

Ориз плескавица

Ориз хамбургери

Во оваа статија ве учиме како да подготвите многу едноставен и здрав рецепт. Неколку вкусни плескавици со ориз за децата да се хранат здраво.

Чоко ќофтиња во сос

Чоко ќофтиња во сос

Theофтињата се производ што го обожаваат најмалите, затоа, денес се одлучивме за сипавата за да го олесниме внесувањето на рибите во нив.

Домашна компир њоки со сос од сланина и сирење

Домашни њоки од компири

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни домашни њоки капени во сос од сирење со мирис на зачин. Особено за најмалите.

Компири полнети со спанаќ

Компири полнети со спанаќ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни полнети компири. Во овој случај, спанаќот да им даде на малите енергија за враќање на училиште.

Пикило пиперки полнети со ослиќ

Полнети пиперки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусен рецепт заснован на пиперки пиперки. Овие се полни со вкусен бешамел со ослиќ и шунка.

Домашни кнедли полнети со месо

Домашни кнедли полнети со месо

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни домашни кнедли полнети со месо. Вкусна вечера и за возрасни и за деца.

Енергетски решетки

Шипки за енергија и заситување

Денес ќе подготвиме неколку енергетски решетки со голема моќ на заситеност, што ќе ни помогне да следиме здрава и урамнотежена исхрана.

Пилешки коцки со леб

Пире од зеленчук

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одлично пире од зеленчук од медитеранското село. Традиционално пире со зеленчук од нашата земја.

Пилешки коцки со леб

Пилешки коцки во тесто со домат

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна закуска за најмалите во куќата. Неколку ароматизирани пилешки коцки за брза и лесна вечера.

Полнет гратин од ендиви

Ivesивотински гратин

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите вкусно јадење од гратински плодови, многу здраво и со многу вкус.

Пилешко рижото

Пилешко рижото

Рижото е типично јадење на италијанската гастрономија и може да биде придружено со многу храна. Избравме пилешко, одлично за деца.

Домашни нахоси

Домашни нахоси

Начос е мексиканско јадење кое многу се бара на забави со пријателите како ужинка. Овие се направени со искористување на остатоците од лазањските плочи.

Едноставна фидеуа од зеленчук

Едноставна фидеуа од зеленчук

Во оваа статија ве учиме како да направите богата и едноставна фидеуа со едноставен и брз сос, за ручеците да се подготват за само 30 мин.

Тако од пилешко и компир

Тако од пилешко и компир

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одлични тако пилешко и компир, одлични за брзи вечери или вечери со пријателите.

Шарлота од модри патлиџани и месо

Шарлота од модри патлиџани и месо

Шарлота е типично француско јадење, но во основа за кондиторски производи. Денес го подготвуваме со модри патлиџани и полнето месо со вкус на сирење.

Пица со спанаќ и модар патлиџан

Пица со спанаќ и модар патлиџан

Пиците се многу пријатно јадење за вечери со пријатели. Значи, денес ви подготвуваме вегетаријанец за да ја одржувате линијата во овој период од годината.

Тортиillaи од спанаќ и сирење

Тортиillaи од спанаќ

Тортилитите се многу вкусна храна за најмалите во куќата. Денес сакавме да ги направиме од спанаќ за да воведеме зеленчук кај децата.

Галициска пита со школки

Галициска пита со школки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасна и вкусна традиционална галициска пита. Исполнет со зеленчук и школки, типичен за Кантабриското Море.

Домашни пилешки грутки

Домашни пилешки грутки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни домашни пилешки грутки особено за вечера на најмалите во куќата.

Пилешки филети од лимон au гратин

Пилешки филети од лимон au гратин

Во оваа статија ви покажуваме како да направите лесен рецепт базиран на пилешки филети.Сочен и со допир од лимон му даваме одлично готвење гратин.

Chorizo ​​preñaitos

Chorizo ​​preñaitos

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типичен рецепт. Неколку вкусни бухти исполнети со хоризо наречени прежаитос, вкусна и ароматизирана закуска.

Домашен крем од јогурт

Домашен крем од јогурт

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен и освежителен рецепт за крем од јогурт. Многу поинаков начин да јадете јогурт за десерт.

Домашна пилешка плескавица

Домашни пилешки плескавици

Во оваа статија ви покажуваме како да подготвите вкусни пилешки хамбургери со сирење и зелена салата, особено за најмалите.

Пилешко пиле и излечено сирење

Пилешко пиле и излечено сирење

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богата емпанада полнета со бешамел од пилешко и лекувано сирење. Исклучителна мешавина од вкусови, одлична за вечера.

Праска курва и кондензирано млеко

Праска курва и кондензирано млеко

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна торта од праска и кондензирано млеко. Така, ќе се засладиме за време на викендот за да се радуваме.

Бомбони од чоколадо и цреша

Бомбони од чоколадо и цреша

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите неколку многу богати домашни чоколади како подарок за вашата сакана.Вишките од цреша ќе се стопат во устата.

Шејкери од лајка

Јачковци, шунка и зеленчук

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен здрав рецепт за ражени од ослиќ завиткан во шунка Серано и зеленчук. Богато и здраво за вас.

Хаке во жолто

Хаке во жолто

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен рецепт за ослиќ во жолто. Техника што широко се користи во кујната за боење храна.

Торта со германски колбаси

Торта со германски колбаси

Во оваа статија ве учиме како да подготвите вкусен рецепт за деца, базиран на колбаси, една од нивните омилени јадења.

Семе пица

Семе тесто за пица

Во оваа статија ви покажуваме како да направите различни тесто за пица. Со нотка на ореви, овие пици се претвораат во здрава вечера.

Печен сендвич со крок-монсиер

Печен сендвич со крок-монсиер

Ние ви покажуваме како редовно да правите во француски барови и кафулиња, кроке-монсиер, печен шунка и сендвич со гратин со сирење.

Топки од спанаќ

Топки од спанаќ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусен рецепт за топчиња спанаќ. Многу здрав и одличен рецепт за најмалите.

Ражени компири и хоризо

Ражени компири и хоризо

Во оваа статија ве учиме како да зготвите мини ражен или ражнич од компир и хоризо, за да уживате во одлично предјадење.

Домашен желе од јагода

Домашен желе од јагода

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат и брз домашен желе од јагода. Специјално за деца како закуска или десерт.

Коркови тартуфи

Кокос тартуфи, многу слатка!

Ние ви покажуваме како да направите едноставни коркови тартуфи, многу слатка алтернатива на класичните чоколадни.

Брауни до чашата

Брауни до чашата за 2 минути

Во оваа статија ви покажуваме како да направите исклучителен чоколаден пусти за само 2 минути. Да уживам во задоволството на чоколадото во тие тажни денови.

Фламенкин од ослица и спанаќ

Фламинго од ослица и спанаќ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни фламенкини од ослиќ, со запржен фил од спанаќ. Многу здраво за деца.

Кафе фланш

Брз и лесен фланш за кафе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу богат, брз и лесен за правење фланш. Специјално за кога пријателите неочекувано се враќаат дома.

Крцкави пилешки медалјони со кикос

Крцкави пилешки медалјони со кикос

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен рецепт за мелени медалјони од пилешки гради со вкусна крцкава печена пченка или кикос.

Крцкава пилешка салата

Крцкава пилешка салата

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставен, но вкусен рецепт со пилешко. Ова има крцкав допир, а салатата многу вкусен прелив.

Домашни кнедли

Домашни кнедли

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни домашни кнедли, полнети со пилешко и варени во рерна. 100% здрав.

Грашок со шунка

Грашок со шунка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богата и здрава чинија грашок со шунка. Здрав и лесен рецепт за правење во кој ќе биде потребно многу малку време

Akeофтиња од хејк

Akeофтиња од хејк во сос од моркови

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни ќофтиња од ослиќ. Одлично како бебешка вечера, бидејќи ослиќот е добра риба за нив.

Сали од сумири и јајца

Сали од сумири и јајца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите рецепт за салата, со допир на море. Направено со сумири, тврдо варено јајце и туна, одлично е за брзи вечери.

Помфрит и пица од јајца

Домашни пици со помфрит и пржени јајца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусен домашен рецепт за пица заснован на пржени компири и пржени јајца, традиционалниот како основа на модерниот.

Крокети со јајца и туна

Крокети со јајца и туна

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни тврдо варени јајца и крокети од туна. Одлично за најмалите во куќата, како предјадења и како брза вечера.

Тестенини од хејк

Тестенини од хејк

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусен рецепт за фидеуа со ослиќ. Моќно и вкусно јадење за секаков вид вечера.

Крем ориз со пилешко и хоризо

Крем ориз со пилешко и хоризо

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусен ориз со пилешко и хоризо. Или како главно јадење или како гарнир, тоа е прилично вкусен рецепт.

Канелони од шунка и јајца од Јорк

Канелони од шунка и јајца од Јорк

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат рецепт за канелони од шунка Јорк исполнет со вкусно бешамел од јајце и туна. Многу примамливо!

Пилешки колбаси во сос од бавиера

Пилешки колбаси во сос од бавиера

Во оваа статија ви покажуваме како да направите извонредна чинија со колбаси искапен во вкусен сос наречен Бавиера. Вкусна вечера за само 10 минути.

Леблебија со ориз и хоризо

Леблебија со ориз и хоризо

Во оваа статија ви покажуваме како да направите извонредна чорба од наут со ориз и хоризо. Плоча за добивање енергија за цела недела.

Сунѓерска торта

Брза и лесна портокалова торта

Во оваа статија ви прикажуваме вкусна портокалова торта. Одлично за закуски и појадок за деца и возрасни или за неочекувани посети.

Пилешки гради и ролни од зеленчук

Пилешки гради и ролни од зеленчук

Уморни сте секогаш да подготвувате пилешки гради на ист начин? Ние ви предлагаме неколку едноставни ролни за гради полнети со зеленчук

Зачинети флаутили

Зачинета flautillas, многу примамлива закуска

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни зачинети флаутили. Некои типични закуски или стапчиња за јадење за кога е забележлив гладот ​​и сè уште не е време.

Домашен чоколаден крем

Домашен чоколаден крем

Во оваа статија ви покажуваме како да направите богат и добро познат чоколаден крем. Млеко, какао, лешници и шеќер ... звучи ли како вас?

Саем компир

Полнети компири во фер стил

Во оваа статија ве учиме како да направите богат традиционален рецепт на свечености или саеми во општините. Компири полнети со што сакате.

Боранија со ориз и хоризо

Боранија со ориз и хоризо

Во оваа статија ви покажуваме како да направите извонредно јадење изматени боранија со ориз и хоризо. Многу едноставно богато јадење со енергија.

Плескавица од хаке

Домашна плескавица од ослиќ

Во оваа статија ви покажуваме како да изгубите неколку килограми со посебен рецепт за домашен плескавица од риба. Многу поздрав од типичните индустриски.

Марула полнета со ориз

Марула полнета со ориз со печурки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусно полнето јадење од зелена салата. Особено користев остаток од ориз затопен со печурки.

Сос од песто

Сос од песто

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу добар сос од тестенини. Сосот од песто брзо се прави и е одличен за овој вид храна.

Бајонез за коса од ангел

Бајонез за коса од ангел

Ви покажуваме како да направите бајонез, едноставен и брз десерт за пециво исполнет со ангелска коса

Домашна паштета од туна

Домашна паштета од туна

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу богато и здраво пате од туна, за тие лесни вечери за вечера.

Здрава компир салата

Здрава компир салата

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу богата и здрава ладна салата. Салата од компири со боранија и моркови, одличен придонес.

Крокети со кисела школка

Крокети со кисела школка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни крокети од школки. Така, ја користиме таа мала конзерва што ќе се расипе.

Бирибирис

Бирибирис, едноставно неодолив!

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусен десерт базиран на мерења и чоколадо. Бирибирис, неодолива закуска за целото семејство.

Печен тапан со компири и моркови

Печен тапан со компири и моркови

Во оваа статија ви покажуваме како да направите брз, едноставен и здрав рецепт базиран на бутот, за оние кои сакаат да продолжат да ја одржуваат линијата.

Компири ау гратин со хоризо

Печен компир ау гратин со хоризо

Во оваа статија ви претставуваме брз и едноставен рецепт за компири за оние денови кога пријателите се појавуваат дома и немаме ништо подготвено.

Супи ориз со моркови и пилешко

Супи ориз со моркови и пилешко

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусно, многу здраво јадење, засновано на ориз со моркови и пилешко на коцки.

Тестенини во сос од бибер

Тестенини во сос од бибер

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни јуфки во сос од црн пипер. Многу здрав и вкусен начин за јадење тестенини.

Печен зачинет компир

Гарнир зачинет печен компир

Во оваа статија ве учиме како да готвите многу здрав гарнир од компир, за да заборавите малку на типичните помфрити.

Компир чорба со зеленчук

Компир чорба со зеленчук чорба

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна компир чорба со зеленчук. Многу здрав и моќен ручек на енергија и хранливи материи.

Француски омлет од колбаси

Француски омлет од колбаси

Во оваа статија ве учиме да направите многу едноставен и брз рецепт за импровизирана вечера за бебето. Богат омлет од француски колбаси.

Топла салата од зелен грав со јајце

Топла салата од зелен грав со јајце

Во оваа статија ви покажуваме како да направите брз и здрав рецепт за само 10 минути. Вкусна салата за оние кои продолжуваат да ја следат редот.

Крокети Панга и бешамел

Крокети панга со сос од бешамел

Во оваа статија ве учиме како да направите риба крокети со сос од бешамел, многу едноставен и брз рецепт за децата да јадат риба.

Колачиња со бадеми без глутен

Колачиња со бадеми без глутен

Ние ви покажуваме како да направите вкусни колачиња од бадеми погодни за сите оние кои имаат алергија на глутен или нетолеранција.

Лонганиза во сос од вино

Лонганиза во сос од вино

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу брз рецепт со колбаси. Тие се капат во извонреден сос од вино.

Кромид прстени

Кромид прстени, страна на 10

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни прстени од кромид, кои можат да станат лесна вечера или многу сочна придружба.

Јајца поставени со домат

Јајца поставени со домат

Во оваа статија ве учиме како да направите многу традиционален рецепт, неколку вкусни јајца изматени со домат, ручек или вечера за 15 минути.

Печени компири во сос од крем и сирење

Печен компир со крем и сирење

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусни печени компири во сос од крем и сирење, спектакуларни за семејство и / или неформална вечера.

Павија

Павиас, одлична риба тапа од леб

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типичен рецепт од мојата сакана Андалузија. Лас павиас, вкусна тепана и маринирана риба.