Лосос во сос со шунка

Лосос во сос со шунка, богато и комплетно рибно јадење. Сината риба е многу здрава, придружена со сос е многу добра.

кето леб

Кето леб без брашно!

Кето лебот е леб без брашно што можете да го подготвите во микробранова печка за само 90 секунди. Идеален за вашиот тост или сендвич.

Мешање со блитва

Изматени јајца од блитва, богато и лесно јадење, идеално за подготовка на здрава вечера. Јадење кое можеме да го подготвиме со друг зеленчук.

Пудинг од чиа, ванила и банана

Пудинг од чиа, ванила и банана

Барате брз појадок? Ништо едноставно како овој пудинг од чиа, ванила и банана што можете да го подготвите претходната вечер.

Крем од тиква со ѓумбир

Крем од тиква со ѓумбир, мазен и кремаст крем, идеален за предјадење или лесна вечера за целото семејство.

крем од тиква и јаболко

Крем од тиква и јаболко богат стартер, лесен и лесен за подготовка. Кремите од зеленчук се многу добри и хранливи.

Омлет од спанаќ со лук

Омлет од спанаќ со лук, многу едноставно јадење, идеално за едноставна или лесна вечера. Исто така е добро јадење со прво.

Леќа со зеленчук и компири

Леќа со зеленчук и компир, комплетно и едноставно јадење за подготовка. Идеално како главно јадење за целото семејство.

Треска со карфиол

Треска со карфиол, богато и едноставно јадење, лесно и целосно јадење што вреди за оброк или вечера за целото семејство.

Кафе од Јамајка

Кафе од Јамајка

Кафе од Јамајка, богато и едноставно кафе со многу вкус. Кафе што можеме да го подготвиме дома и да го испиеме после добар оброк.

Микробранови моркови

Микробранови моркови

Барате здраво гарнирче за да го комплетирате вашето мени? Научете како да ги подготвите овие природни моркови во микробранова печка за само 6 минути.

Сан Јакобос со шунка и сирење

Сан Јакобос со шунка и сирење, многу едноставно домашно јадење да се направи. Рецепт што секој ќе го сака за полнење со топено сирење.

Пилешко со морков и тиква

Пилешко со морков и тиква, богата и комплетна чорба со месо и сезонски зеленчук што треба да се подготви како почетен или едно јадење.

Фалафел со цвекло

Фалафел со цвекло

Денес ве покануваме да пробате нова верзија на фалафел, типични средно-источни крокети од наут: Фалафел со цвекло.

Пица киноа

Пица киноа со туна и домати

Дома обично не подготвуваме пица често и кога правиме обично прибегнуваме кон комерцијални тесто за пица на ...

Печен лосос со зеленчук

Лосос со печен зеленчук, брзо и лесно јадење за подготовка, кое можеме да го подготвиме како почетно или единствено јадење. Многу комплетно јадење.

Октопод со кашелоси

Сите јадења во кујната имаат свој начин на подготовка во зависност од личноста или просторот во ...

Крем од ладна краставица

Крем од ладна краставица, освежувачки стартер или аперитив што треба да се земе лето. Едноставно јадење, брзо подготвувачко и многу здраво.

Омлет од сирење и тиквички

Омлет од сирење и тиквички

Овој омлет од сирење и тиквички е одличен извор кога ќе се вратите дома уморен и не сакате да готвите вечера.

Watеле од лубеница

Watеле од лубеница едноставен и свеж десерт за летото. Идеално за најмалите. Брзо се подготвува и е многу популарен.

Омлет од банана со цимет

Омлет од банана со цимет за појадок

Овој омлет од банана со цимет е одлична алтернатива за појадок со тост од пченично брашно и овошје или нашиот омилен пијалок за кафе или зеленчук.

Мус од јагода

Мус од јагоди, едноставен десерт за подготовка. Идеален за мек и лесен десерт по обилното јадење. Десерт кој ќе го сака секој.

Омлет од брокула и морков

Омлет од брокула и морков

Денес ви ја донесов оваа вкусна и здрава омлет од брокула и морков, совршена алтернатива за лесна, здрава вечера ...

Летна торта со исечен леб

Летна торта со исечен леб

Со доаѓањето на високи температури, сакате да јадете на поинаков начин, со свежи и лесно сварливи производи ...

Крем од тиквички и моркови

Крем од тиквички и моркови

Овој крем од тиквички и моркови е здрав и лесен. Без производи од животинско потекло, соодветно е за веганска диета.

Модар патлиџан Миланезас

Модар патлиџан Миланезас

Миланезата од модри патлиџани е едно од оние идеални јадења за целото семејство. За оние кои сакаат модри патлиџани, ...

Пире од пилешко и зеленчук

Пире од пилешко и зеленчук

Кремите и пиреите се неопходни јадења во сите сезони, особено во зима каде ниските температури покануваат ...

Пилешки полнети модри патлиџани

Пилешки полнети модри патлиџани

Модар патлиџани полнети со пилешко, со лесен сос од бешамел и сирење гратин, лесно и вкусно јадење. Идеално да се служи во посебна пригода

Крем од тиква

Крем од тиква и морков

Рецепт од тиква и морков крем, лесен и нискокалоричен сад, совршен за студената сезона поради големиот внес на енергија.

Супа од тиквички и спанаќ

Супа од тиквички и спанаќ

По викендот на ексцеси, супата од тиквички и спанаќ е фантастичен рецепт со кој ќе ја започнете неделата. Лесен и здрав.

Боранија со домат

Боранија со домат, придружена со тврдо варено јајце, целосно, едноставно и лесно јадење. Идеално за лесен ручек или вечера.

Пита со туна

Брза пита со туна

Едноставен рецепт за брза емпанада од туна, лесен за подготовка за неколку минути. Совршено јадење за секоја ситуација.

Крем од компири и праз

Лесен крем од компири и праз

Лесната конзистентност на кремот од компири и праз што ја правиме денес е едноставен, но многу утешен рецепт. Дали се осмелувате да го пробате?

Црвен грав со зеленчук и хоризо

Црвен грав со грав и хоризо

Црвениот грав со зеленчук и хоризо се подготвува за само 20 минути. Како? Користење на квалитетни зготвени мешунки.

Супа од пилешко и тестенини

Супа од пилешко и тестенини

Супата од пилешко, тестенини и зеленчук што ја правиме денес е многу утешна и многу солена. Одличен предлог да се започне оброкот или како единствено јадење на вечера.

Чоколадна торта и колачиња

Чоколадна и бисквитна торта вкусна и крцкава торта. Едноставно и без фурна, идеално за ужинка или со кафе. Вкусно !!!

Брз шпорет Турција Осо Буко

Особуко од мисирка во брзо тенџере, едноставно и брзо јадење за подготовка на комплетно јадење придружено со зеленчук и варен бел ориз.

Боранија со компири и шунка

Боранија со компири и шунка, многу комплетно јадење што е исто толку добро за оброк или за вечера. Едноставно и лесно јадење.

Печено пилешко со кари

Печено пилешко со кари вкусно јадење, придружено со малку компири. Богато и едноставно што можеме да го готвиме за кратко време.

Јогурт, ореви и чоколадни чаши

Јогурт, ореви и чоколадни чаши

Јогуртот, оревите и чоколадните чаши што ги подготвуваме денес се едноставни и брзи. Лесен десерт за импровизација што се надеваме дека сакате да го пробате.

Чоколадни мафини

Домашни чоколадни мафини за појадок или закуска се многу добри. Едноставни се за подготовка и многу се добри.

Ориз со кромид и бибер

Ориз со пиперка и кромид

Овој ориз со кромид и пиперки не враќа во рутината на едноставното по Божиќ. Лесно и ефтино, пробајте!

Туната се појавува со лук

Научете да готвите слабини од туна со нашите лесни рецепти: во бело вино и сок од лимон со лук и магдонос, стил на Исла Кристина, со лук и повеќе!

Чизкејк

Совети за замрзнување пити и пити

Дали сакате да знаете дали можете да замрзнете пита или пита? Дали ќе изгледа добро? Откријте овде како да ги замрзнете колачите и емпанадите.

Печена свинска слабина

Печена свинска слабина

Откријте ги овие рецепти за да подготвите филе од свинско месо печено на едноставен начин. Како да го направите сочен? Откријте ја тука тајната за да го готвите

готов рецепт на омлет од ориз

Омлет од ориз

Лесни рецепти за омлет од ориз, ве учиме како да го готвите брзо и на повеќе начини: јапонски стил, печен, со кафеав ориз и повеќе!

Сладолед од авокадо и манго

Денес ви претставуваме едноставен, здрав рецепт кој ќе ви послужи и како десерт и како закуски: сладолед од авокадо и манго.

Салата од наут

Овој пат ви донесовме салата од леблебија, идеален рецепт за летото бидејќи се јаде ладно и не трошиме време да готвиме.

Киче од сланина и сирење

Кики од сланина и сирење солена торта, едноставна и лесна за подготовка, за почетник или неформална вечера е одлична !!!

Јагода и џем од чиа

Јагода и џем од чиа

Jamем од јагоди и чиа што го подготвуваме денес е идеален како појадок, придружувајќи тост, јогурт или чинија снегулки од овес.

Торта со микробранова брокула

Денес ви донесовме нов рецепт, лесен за стомакот и брз и лесен за правење: торта со брокула во микробранова печка. Не може да биде полесно!

Пржени пиперки со сол

Денешниот рецепт е еден од наједноставните што ви го понудивме во Рецептите за готвење, но не од таа причина најлошото: пржени пиперки со сол. Богата, нели?

Крем од моркови и ѓумбир

Крем од моркови и ѓумбир

Крем од моркови и ѓумбир што го подготвуваме денес е вкусен и лесен почетник за целото семејство, идеален во секое време од годината.

Фритатати од тиквички и сирење

Фритатати од тиквички и сирење

Фритатати од тиквички, шунка и сирење што ги подготвуваме денес, лесно и брзо се подготвуваат; совршен за појадок или бранч за викенд.

Сунѓерска торта без глутен

Денешниот рецепт е дизајниран специјално за луѓе со целијачна болест или оние со нетолеранција на глутен. Оваа домашна торта нема на што да им позавиди на останатите

Тепсија од компири и праз

Тепсија од компири и праз

Тепсија за компири и праз што ја подготвуваме денес е едноставно јадење направено со обични состојки и во кое го правиме да работи во рерна.

Избрана салата од карфиол

Денешниот рецепт е за разновидна салата од карфиол за чистење на диети. Од време на време е погодно да се направи еден ден само врз основа на зеленчук и овошје.

Мини чоколадни наполитани

Мини чоколадни наполитани

Мини чоколадни наполитани што ги подготвуваме денес се едноставни и брзи за правење. Идеално за придружување на кафе за време на појадок или ужинка.

Пица со крем и сланина

Рецепт за пица со крем и сланина, многу добар рецепт кој се подготвува со крем и крем од сланина, многу е едноставен за подготовка.

Компири полнети со сирење

Денес ви предлагаме во Кујнски рецепти неколку компири полнети со сирење, варени во рерна. Едноставно јадење во однос на состојките, но вкусно.

Зачинета карфиолка

Нашата зачинета карфиолка е идеален оброк за вечери и лесни јадења. Поради својата ниска калорична содржина, добро е за диети.

Мешавина од салата

Денес ви донесов многу едноставен рецепт, но истовремено и многу неопходен за оние денови што остануваат среде толку многу прослави: салата.

Сок од зеленчук и разни овошја

Во оваа прилика ви претставуваме сок од разни зеленчуци и овошја со прочистувачки ефект за организмот. Идеално за овие претстојни датуми.

Американски палачинки

Колку беа вкусни овие американски палачинки! Ако сакате да знаете како ги направивме и кои се нивните состојки, продолжете да читате.

Сендвич со филе со сенф

Сендвич со филе со сенф

За време на викендот обично подготвуваме пица, сендвич или сендвич дома за вечера. Обично е петок кога ...

Кроасани исполнети со мини чоколадо

Кроасани лиснато тесто исполнети со чоколаден крем, едноставен рецепт што можеме да го подготвиме без тешкотии и кој на сите ќе им се допадне. Пробај !!!

Колачи од тиква со шлаг

Колачи од тиква со шлаг

Овој пандишпан од тиква нема глутен! со шлаг се подготвува брзо и лесно. Идеално за следната Ноќ на вештерките.

Говедско месо со пиво

Говедско месо со пиво, едноставно и брзо јадење за подготовка, со многу добар сос придружен со печурки, многу комплетно јадење.

Микробранова печка од тиква

Рецепт за микробранова печка од тиква, богат и многу лесен за подготовка, за десерт е многу добар, поради неговата мека и слатка текстура. Willе ти се допаднеш !!!

Сосирани печурки и сланина

Сосирани печурки и сланина

Запечените печурки и сланина што ги предлагаме денес, брзо и лесно се подготвуваат. Идеално за кога некој не сака да се комплицира со вечера.

Туна со сос од домати

Туна со домашен сос од домати, традиционален рибен рецепт, едноставен и лесен за подготовка што ќе им се допадне и на најмалите во куќата.

Дорада со сос од пипеillо пиперка

Рецепт за морска платика во сос од пипело пипер, мазен и едноставен сос што можеме да го подготвиме за придружување на кое било јадење. Ќе ви се допадне !!!

Крем од тиквички

Вкусен, лесен и лесен за подготовка рецепт за крем од тиквички за здрава исхрана е одличен и сигурно ќе им се допадне на целото семејство.

Јајца-полнети домати, печени

Јајца-полнети домати, печени

Печени домати полнети со јајца се одлична алтернатива за вечера. Едноставен и привлечен рецепт нема да трае повеќе од 20 мин. во подготвувањето.

Пита од лиснато тесто со туна

Рецепт за лиснато тесто исполнето со туна, едноставно и брзо јадење за подготовка, вечера или екскурзија, изгледа одлично !!!

Модар патлиџан како пица

Рецептот што ви го донесуваме денес има неколку силни страни кои ве покануваат да го направите токму за оваа вечер: Едноставно е ...

Лесен домашен крем

Лесен домашен крем, ако сте на диета или сте дијабетичар, можете да уживате во десерт без шеќер исто толку вкусен како традиционалниот.

Киноа со сос зеленчук

Јадењето што ви го нудиме денес од Рецептите за готвење е едноставно, здраво и служи и за придружен оброк ...

Супа од ладна диња со шунка

Ладна супа од диња и шунка, уште еден начин да се јаде овошје, здраво и едноставно јадење за подготовка. Вкусен почетник за летото. Willе ви се допадне !!

Чаши со јогурт, малина и мед

Чаши со јогурт, малина и мед

Чашите со јогурт, малина и мед што ги презентираме денес, лесно и брзо се подготвуваат. Лесен и свеж десерт за целото семејство.

Јогурт торта со овошје

Колач од јогурт со овошје, лесен и не комплициран, можеме да го подготвиме со овошје што најмногу ни се допаѓа, тоа е многу здрав и вкусен десерт.

Ладна тестенина салата

Рецептите за ладни тестенини со тестенини се многу едноставни и брзи, можете да ги подготвите со зеленчук што најмногу ви се допаѓа. Доказ е дека ќе ви се допадне.

Салморехо

Рецепт Салморехо, многу свеж и натоварен со витамини, тоа е многу комплетно јадење и како почетник е многу добар, затоа ве охрабрувам да го пробате.

Крем-прирабница без рерна

Крем за крем без фурна, богат и лесен за подготовка, дали сакате да знаете како се подготвува? Внесете и ќе видите колку е лесно да се направи овој фланш со крем, ќе ви се допадне !!!

Лазања од модар патлиџан

Многу добра лазања од модри патлиџани, тоа е многу комплетно јадење придружено со салата, можеме да го направиме како едно јадење, сигурно ќе ви се допадне.

Сируп од цреша и рум

Сируп од цреша и рум

Сируп од цреша и рум Овој сируп е совршен да ги придружува вашите омилени десерти или колачи. Исто така резултатот ...

Пржени прстени од кромид

Рецептот што го презентираме денес служи како гарнир за друго јадење или како мали „предјадења“ пред јадење ...

Кокини со лук и вино

Рецептот што го презентираме денес е многу добар и е многу типичен во оваа сезона пролет-лето особено ...

Hummus

Хумус е арапски рецепт добро познат низ целиот свет. Да се ​​направи тоа е многу едноставно, вие само треба да ги уништите состојките и можеме да уживаме.

Торта од романеску

Toе ги обожавате овие торта од романеску. Тие се печени, така што не додаваме масло и сирењето што е во него дава вкусен вкус.

Салата од ориз и сирење

Скоро доаѓањето на летото со себе носи желба за лесни и здрави рецепти. Оваа салата од ориз и сирење е добар пример за тоа.

Печено јаболко со чизкејк

Печено јаболко со чизкејк Да ги составиме најбогатите работи на овој свет, печеното јаболко и чизкејкот! Тоа

Песто од коријандер

  Ние сме многу fansубители на песто, и на класичниот босилек, и на оние што се појавуваат по експериментирање. Овој рецепт

Јапонска торта со сирење

Јапонска торта со сирење Сирењето дома нè полудува, без разлика дали е во неговата солена или слатка верзија. Направи

Ориз со лигњи во американски сос

Оризот со лигњи во американски сос е мојот спас затоа што не може да биде полесно. Ако имате неколку лименки лигњи, решете ја храната.

Кепкејк од карфиол и сирење

Овие колачи од карфиол се вкусни, никој не би рекол дека нивната главна состојка е карфиолот, па затоа се идеални за најмалите.

Зелен омлет од аспарагус

Зелениот аспарагус е зеленчук и многу го сакаат и го мразат, можеби поради неговиот посебен вкус. Но

Сендвичи за закуски

Дали знаевте дека потеклото на „сендвичот“ датира од 1927 век? Но, дури во XNUMX година кога ...

Компир клинови

Клиновите од компир се прават во рерна на многу едноставен и лесен начин. Зачините ќе додадат посебен шмек на овие крцкави златни компири.

Печен зеленчук во рерна

Печен зеленчук е совршен украс. Како што се печени, тие едвај имаат маснотии, што ги прави многу лесни, совршени за грижа за исхраната.

крепи без јајца

Крепи без јајца

Сите сакаме крепи! И тоа е така затоа што можеме да ги направиме на илјада начини. Па дома ...

Половина испечена од билки

Филе со печење во рерна е лесен рецепт што го сакаат сите. Печењето во рерна не ни дава работа и можеме да го зачиниме со што сакаме.

паштета од печурки

Паштета од печурки

Оваа паштета може да биде ваш спас во одреден момент или на друг. Исто така е тотално изненадувачки, бидејќи поради печурката ...

Мусли барови

Мусли барови за појадок или закуска

Денес подготвуваме мусли барови, одличен предлог како појадок или ужинка. Потребни ви се само четири состојки за да ги направите, само четири! ...

Бибер со кромид

Овој рецепт што ви го донесов денес е едноставен за правење, ќе ви требаат многу малку состојки и е супер шарен, па ...

Гулас со лук

Гуласот со аџито стана типично шпанско јадење пред многу години. Гулите или ангуриите имаат ...

Печен компир Хаселбек

Компири од Хаселбек

Компирите Хаселбек се најдобриот гарнир што ми текнува на бифтек. Едноставен, вкусен и многу шарен печен компир.

Мус од лимон

Не знам дали ќе ви се допадне свежа мус од лимон како мене, но за оние кои ...

Пилешко лимон

Денешниот рецепт е дизајниран специјално за оние кои сакаат фитнес и боди-билдинг кои треба да јадат големи ...

Варен омлет од компири

Иако добар традиционален омлет од компири направен со квалитетно маслиново масло не е толку претерано калоричен ...

Пушен лосос и пица рукола

Пушен лосос и пица рукола

Оваа пушена пица од лосос и рукола е одличен извор кога сакате нешто едноставно и брзо што не тера да влеземе во кујната.

Белење варено со компири

Се сеќавам дека првиот пат кога го јадев ова јадење беше кога бев мал (имав околу седум или осум години) дома ...

Здрав овошен појадок

Можеби затоа што е меѓу моите резолуции за оваа нова година или можеби затоа што треба да биде присутна во животот на ...

Соте тестенини со брокула

Чинија тестенини под 300 калории? Оваа солена тестенина со брокула е деликатес што мора да го вклучите во исхраната за одржување

Обезмастена супа

Денешниот рецепт е идеален за зимата: Безмастено супа од пилешко и зеленчук. Содржи малку калории, но е исто толку полн како и нормалната супа.

Зачинета закуска краставица

Нема поздрав клуб од клубот краставици. Со оваа специјална зачинета закуска краставица за диети, ќе откриете како да се разгалите со врел допир

Нискокалорична зелева салата

Рецепт под 300 калории за да ја вратите фигурата по празниците? Пробајте ја оваа вкусна зелена салата од малку калории. Вкусно

Супа од домати

Супа од домати

Оваа супа од домати е едноставна, лесна и хранлива. Идеално за прочистување на организмот по празникот на крајот на годината.

Смути со јогурт со мед

Јогурт со смуди со мед идеален за оние деца кои се спротивставуваат на вкусот на медот. Додадовме неколку колачиња за Марија за да го направиме поубаво.

Овошна закуска

Оваа овошна закуска е здрава, едноставна и 100% природна. Дајте му на вашето тело здрава храна со малку маснотии и преработени шеќери. Willе ја забележите разликата.

Франкфурт Кока и Цреши

Не пропуштајте го овој едноставен рецепт за франкафуртер кока и цреши совршен за ужина со пријатели или пикник

Баскиска торта со цимет

До богатата баскиска торта со цимет! Вкусно е, многу лесно се прави и потребни се многу малку состојки. Совршен е за ужина и појадок!

Пире од тиквички и компир

Пирето од тиквички и компир може да биде здрава вечера или идеално прво јадење за оние кои се на диета и сакаат да се грижат за линијата.

Печен ориз

Како да се подготви печен ориз за рекордно време? Пробајте го овој прекрасен рецепт и уживајте како џуџе, ќе спортувате подоцна.

Веге сладок компир

Дали сакате печен компир? Еј, честитки. Да одиме на најтешкото досега со овој зеленчук сладок компир, цела експлозија на здрав вкус.

Кари наут и спанаќ

За вкусови, кари. Ова зеленчук е погодно за сите видови стомаци.Не се залажувајте, овој кари од наут и спанаќ е за секого.

Кошница со пилешко и праз

Како да се биде како Бог кога ќе ве поканат да јадете дома? Пробајте го овој едноставен рецепт за корпи за пилешко и праз.

Печена зачинета позлатена платика

Печена зачинета позлатена платика за оние кои не сакаат да јадат месо (и повеќе сега) ... Едноставно јадење, со малку состојки и подготвено за нешто повеќе од половина час

Салата од ориз

За лесни вечери погодни за оние кои се нурнати во хипокалорична диета, ја препорачуваме оваа салата од ориз со зеленчук.

Сендвич плескавица

Хамбургер во сендвич со пилешко или говедско месо може да биде еден од најбогатите, најздравите и најкреативните оброци што можете да ги готвите. Дајте му фантазија!

Облечена репка

Облечена цвекло: јаболков оцет, лук, црн пипер, маслиново масло и сол ... Шарена и поинаква салата!

Зачинета карфиол соте со бадеми

Како да направите многу сугестивно јадење без додавање месо или риба? Пробајте го ова чудо на зачинет карфиол сотеран со бадеми. Hallе халуцинираш

Цето тепаше стапчиња сирење

Ако сакате да откриете како да направите домашна закуска, не пропуштајте ги овие стапчиња за сирење обложени со цето

Школки ау гратин

Доколку сте во потрага по поинаков рецепт, богат со протеини и нискокалоричен, не двоумете се, пробајте ги овие школки и гратин

вегетаријанска пица

80% вегетаријанска пица: скоро сите нејзини состојки се зеленчук, така што ја прават оваа пица можна богата, здрава и многу нискокалорична вечера.