Леќа со праз и морков

Леќа со праз и морков

Дали барате едноставна и евтина чорба од зеленчук? Оваа леќа со праз и морков е тоа. Тестирајте го! Ќе ти се допадне.

Ориз чорба со компири и треска

Ориз чорба со компири и бакалар, богато и едноставно јадење со лажица за подготовка. Идеален како предјадење или како едно јадење.

Леќа со зачинети компири

Леќа со зачинети компири

Дали сакате да им дадете пикантен шмек на вашите чорби? Пробајте ја оваа зачинета леќа од компир. Лесно се прави и многу утешно.

вдовица компири

Компири вдовици, многу едноставно јадење со лажица за подготовка. Идеален за студените денови. Едноставно и евтино јадење.

Колбаси со печени компири

Колбасите со печени компири, јадење што можеме да го подготвиме однапред, е брз и едноставен. Тоа е многу комплетно јадење.

пинто грав

Пинто грав, идеална чорба со лажица за овие студени денови. Пинто гравот е многу путер и многу добар.

Компир чорба со бибер и chorizo

Компир чорба со бибер и chorizo

Барате едноставна и евтина чорба за загревање? Пробајте ја оваа чорба од компири, со пиперки и чоризо што ја подготвуваме денес.

Зачинет компир од хоризо

Зачинет компир од хоризо

Барате утешна чорба за ладен ден? Овие зачинети хоризо компири се едноставни и брзо се подготвуваат. Пробајте ги!

Бел грав со карфиол и спанаќ

Бел грав со карфиол и спанаќ

Овие бели гравчиња со карфиол и спанаќ се многу комплетно јадење, идеално за загревање во постудени денови. Запишете го рецептот!

Леќа со печурки и суви домати

Леќа со печурки и суви домати

Дали барате сад со кој ќе ја наместите просторијата во најстудените денови? Пробајте ги овие леќа со печурки и суви домати, ќе ви се допаднат!

Бел грав со ракчиња

Бел грав со ракчиња

Дали барате утешно, вкусно и високо хранливо јадење? Пробајте ги овие бели гравчиња со ракчиња. Youе ве изненадат!

Леќа со зелка

Леќа со зелка

Дали сакате чорби од мешунки? Пробајте ја оваа со леќа со зелка. Многу комплетна и пријатна чорба за најстудените денови.

Леќа со морков и блитва

Леќа со морков и блитва

Не знам за вас, но дури и во овие жешки денови се чувствувам како да јадам чорби од зеленчук како ...

Свинско ребра во сос

Свинско ребра во сос, едноставно и брзо јадење за подготовка, идеално за ручек или вечера. Може да се подготви и однапред.

Крем од тиквички со компир

Крем од тиквички со компир е идеално здраво домашно јадење за вклучување на зеленчук. Лесно и брзо јадење за подготовка.

Чорба од грав со компири

Чорба од грав со компири, традиционално домашно јадење, едноставно, лесно подготвувано и ефтино. Чинија мешунки за целото семејство.

Леблебии со лигњи и домат

Леблебии со лигњи и домат

Овие наут со лигњи и домат се вообичаени дома. Рецепт што го повторуваме месечно и кој толку многу го сакаме ...

Говедско чорба со артишок

Говедско чорба со артишок, традиционално јадење со лажица. Целосно јадење, кое вреди за нас како единствено јадење. Идеално за целото семејство.

Супа од домати и анасон

Супа од домати и анасон

Брза, едноставна, вкусна ... оваа супа од домати и анасон има сè за да стане основно јадење во вашата ...

Зелена соја чорба

Зелена соја чорба богато јадење со лажица, слично на леќата. Сојата е многу здрава и лесна мешункаст зеленчук.

Јагнешко чорба

Јагнешко чорба

Рецепт за чорба од јагнешко месо со компири и зеленчук, поинаков начин на готвење на ова вкусно месо. Идеално јадење со лажица

Супа од пикадило

Супа од пикадило

Подгответе ја оваа вкусна супа од пикадило толку традиционална во јужна Шпанија. Совршено јадење за загревање на телото во студените зимски денови.

Супа од тиква и сладок компир

Супа од тиква и сладок компир

Супата од тиква и сладок компир што ја подготвуваме денес е едноставна, здрава и веганска. Предлог 10 да го вклучите во вашето неделно мени.

Пилешко на пиво

Пиво задушено пилешко

Пиво задушено пилешко рецепт, совршена комбинација на вкусови. Со овој едноставен рецепт, ќе имате идеална алтернатива за готвење пилешко

Зурукутуна

Супа од зурукутуна, лук и треска

Зурукутуна е традиционална супа од Баскија направена од треска, леб, хоризо пиперки и лук. Многу соодветна супа за загревање за време на оваа студена бура.

Супа од пилешко и тестенини

Супа од пилешко и тестенини

Супата од пилешко, тестенини и зеленчук што ја правиме денес е многу утешна и многу солена. Одличен предлог да се започне оброкот или како единствено јадење на вечера.

Чорба од бел грав со зелка

Чорба од бел грав и зелка

Чорбата од бел грав и кеale ќе биде најутешна во студениот ден како денес. Дали се осмелувате да го пробате?

Супа од морков, мисо и ѓумбир

Супа од морков, мисо и ѓумбир

Супа од морков, мисо и ѓумбир што ја подготвуваме денес е вкусна и ароматична, идеална за да ја комплетирате вашата вечера за Халовин.

Чорба од сипа со компири

Рецепт за чорба од сипа со компири, јадење со лажица кое во ова зимско време секогаш апелира и на сите им се допаѓа.

Задушени компири со хоризо

Овој пат ви донесовме класично јадење: задушени компири со хоризо. Уникатно јадење за собирање енергија и загревање.

Чорба од бел грав

Оваа богата чорба од бел грав е она што треба да го јадете доколку сакате вашето тело да добие најмногу хранливи материи од мешунките.

Чорба од наут, карфиол и тиква

Чорба од наут, карфиол и тиква

Ве охрабруваме да ја подготвите оваа чорба од наут, карфиол и тиква. Многу хранливо јадење што ќе ви помогне да го тонизирате телото оваа зима.

Супа од лук и кокосово млеко

Супа од лук и кокосово млеко

Ве охрабруваме да ја подготвите оваа супа од лук со кокосово млеко. Интензивна и ароматична супа совршена за тонирање на телото во текот на зимата.

Зелена чорба од соја

Вкусен рецепт за чорба од зелена соја, богата и здрава мешункаст зеленчук, многу сличен на леќата, многу хранливо јадење со лажица. Ќе ви се допадне !!!

Пилешки бутови во црвено вино

Рецепт за пилешки бутови во сос со црвено вино, класика на нашата шпанска кујна, многу едноставно јадење. Пробајте ќе ви се допадне.

Супа од брокула и компир

Супа од брокула и компир

Оваа супа од брокула и компир, покрај тоа што е лесна и хранлива, многу лесно се подготвува; Идеално е да започнете секој оброк.

Обезмастена супа

Денешниот рецепт е идеален за зимата: Безмастено супа од пилешко и зеленчук. Содржи малку калории, но е исто толку полн како и нормалната супа.

Риба супа

Риба супа

Ние ви покажуваме како да направите риба супа со ракчиња и школки; идеален почетник за следната семејна прослава.

Варена зелка

Денешниот рецепт е лажица: варена зелка. Многу хранливо јадење, не заради леблебиите и зелките, туку и заради гушата што ја придружува.

Компир чорба со месо

Дали ви се допаѓа оваа чорба компири со месо? Обично е еден од рецептите за вајлд карти во сите куќи.

Варен бел грав

Денешниот рецепт е богата чорба од бел грав идеален за овие први студени денови. Дали ви се допаѓа тоа?

Чорба од црн пудинг

Откријте ги хранливите вредности на колбасот во крвта со оваа прекрасна чорба од црн пудинг, совршена за спортисти или лица со анемија

Компир чорба со сипа

Денес подготвивме компир чорба со сипа, едно од типичните јадења на Хуелва, заедно со широк грав со сипа.

Пилешка чорба со цимет

Не сите остатоци треба да умрат во форма на крокети. Оваа пилешка чорба од цимет е совршен (и вкусен) пример.

Леќа со зеленчук

Леќа со зеленчук: јадење богато со железо, но без да биде калорично како вообичаената задушена леќа.

Компир чорба со месо

Компир чорба со месо: 100% традиционално, шпанско јадење со висока хранлива вредност.

Задушена леќа со хоризо

Задушена леќа со хоризо, типично традиционално јадење во Шпанија, кое на многумина им се допаѓа, а на другите не толку.

Широк грав со сипа

Широк грав со сипа, типично јадење од Хуелва. Ако за десерт веќе додадете некои јагоди од Палос де ла Фронтера, нема сомнеж дека ќе бидете сити.

Печурка и чорба од бел грав

Оваа чорба од печурки и бел грав е совршено јадење за вегани кои бараат протеини и вистински и незаборавен вкус.

Мармитако за почетници

Чинија нежна, растопена во устата, вкусно комплетна и хранлива туна? Овој рецепт за мармитако за почетници е она што ви треба.

Домашна леќа

Домашна леќа е едно од најтрадиционалните јадења во Шпанија. Кој подобар состанок да ги направите отколку на Велигден?

Фабада за почетници

Овој супер лесен рецепт за чорба со грав за почетници е најдобриот начин да ја избришете зависноста од врвовите на мама и злоупотребата на конзерви!

Компир чорба со пилешко и ориз

Компир чорба со пилешко и ориз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна компир чорба со пилешко и ориз, одлична за студените денови кога ни треба добра лажичка чорба.

Супа од минестрон

Супа од минестрон

Во оваа статија ви покажуваме како да направите една од најтрадиционалните супи во светот, супа од минестрон. Полн со енергија и зеленчук за диети.

Супа од лук

Супа од лук

Во оваа статија ви претставуваме многу богата супа од лук за Божиќ, ефтин и брз рецепт за да не губите многу време за готвење.

Чорба од наут со спанаќ

Леблебии со спанаќ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусна чорба од наут. Многу сочно јадење што ќе не наполни со енергија и ќе нè загрее од овој студ.

Леќа со ориз

Леќа со ориз

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусна леќа придружена со ориз, така што јадењето е комплетно и со тоа ќе се стоплиме на оваа настинка.

Компир чорба со ориз

Компир чорба со ориз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одлична чорба од компир и ориз. Чинија полна со есенцијална енергија за враќање на училиште.

Говедско чорба со компири

Говедско чорба со компири

Оваа говедска чорба со компири и зеленчук е многу комплетно јадење што спакува многу енергија. Совршен за хранење на целото семејство.

Бдение Потаје

Будна чорба, специјален Велигден

Во оваа статија ви покажуваме како да направите традиционален велигденски рецепт. Будната чорба, една од чорбите што се прави во Велигденски петок.

Компири со сипа

Компир чорба со сипа

Во оваа статија ве учиме како да направите извонреден рецепт за добра традиционална компир чорба или компири со сипа. Ручек преполн со поволности.

Супи ориз со моркови и пилешко

Супи ориз со моркови и пилешко

Во оваа статија ви покажуваме како да направите вкусно, многу здраво јадење, засновано на ориз со моркови и пилешко на коцки.

Пилешка јуфка

Рецепт за пилешко фидеуа

Во оваа статија ви покажуваме како да подготвите вкусен рецепт за пилешко фидеуа. Вкусно и сочно јадење за секој вечера.

Чорба од наут со хоризо

Чорба од наут, традиционална чорба

Во оваа статија ви прикажуваме традиционален рецепт од старите времиња, вкусна чорба од леблебија со хоризо за да ги наполните со енергија.

богат широк грав со свинско ребро, хоризо и црна колбас

Каталонски широк грав

Типична каталонска деликатес, базирана на грав, хоризо, црна колбас, свински ребра и нане за да се избегне типично варење на ваков вид зеленчук