Колачиња со бадеми без глутен

Колачиња со бадеми без глутен

Ние ви покажуваме како да направите вкусни колачиња од бадеми погодни за сите оние кои имаат алергија на глутен или нетолеранција.

Цреша клафути

Цреша клафути, сезонски десерт

Клафути е типична француска торта во која се печат цреши измиени во течно тесто. Вкусен сезонски десерт подготвен за 45 минути.

Домашни хуроси

Домашни хуроси, богат богат појадок

Во оваа статија ве учиме како да направите вкусни домашни хуроли, за мрзливи утра кои не сакаат да ја напуштат куќата за да одат во продавницата за хурос.

Топење бисквити

Колачиња за топење путер

Овие колачиња за топење на торти се топат во устата. Пробајте ги! Изработката на нив е навистина едноставна.

Палмеритас Де Хојалдре

Лиснато тесто со допир цимет

Лиснатото тесто е многу корисна закуска при импровизација на каков било појадок или ужинка. Што ако додадеме шмек цимет?

Крем торта

Крем-мафини, нежни и многу меки

Крем-мафините се класика во индустријата за весници, неодолив залак за појадок или закуски. Ние ви го покажуваме едноставниот чекор по чекор!

Мафини од бадеми

Мафини од бадеми

Дали ќе ја подготвите закуската? Како за некои домашни мафини од бадем? Во рецептите за готвење ви кажуваме како да ги подготвите.

Арапски леб

Арапски леб Многу лесен!

Правењето арапски леб е прилично лесно и со рецептот што ви го донесуваме денес, сигурно ќе го набавите. Не го пропуштај!.

Чоколадна торта за колачиња мока

Колаче, мока и чоколадна торта

Ова е совршен рецепт за родендени и семејни собири; лесен за правење, без печење, без печење, колаче покриено со чоколадо и торта од мока!

Мафини со цимет од јаболка

Мафини со цимет од јаболка

Ви прикажуваме совршен рецепт за да започнете со печење, неколку вкусни и меки мафини од јаболка и цимет. Лесно и брзо!

Мафини со лимон

Мафини со лимон

Едноставен рецепт за мафини од лимон. Овие мафини се совршени за појадок или закуска со чаша млеко или намачкана со путер

Бриоши

Слатка плетенка и бриши

Слатка плетенка и бриши, сладок рецепт што ќе го обожавате за појадок, ужинка или кое било време од денот. Со малку џем е вкусно