Artугурт и јагоди курва

Колач со јогурт и јагоди, богат и едноставен десерт идеален за лето, свеж е и многу добар. Не ви треба рерна.

Колачиња од портокал и чипс

Колачиња од портокал и чоколадо, вкусни и лесни за правење. Идеален за појадок или ужина како придружба на кафе.

Торта со ананас

Торта со ананас, богата и сочна торта идеална за ужина, појадок или за придружба на кафе, многу добра.

Фритери

Buñuelos de viento, некои типични велигденски слатки кои можеме да ги подготвиме дома. Тие се едноставни за правење.

Сунѓерска торта

Богата и многу сочна торта од портокал, брза и лесна за подготовка, идеална за ужина или појадок е одлична.

Торта нугат

Нугат торта, богат и едноставен десерт за правење, брзо и со одличен резултат. идеално да ја искористиме нугата што ни остана.

Кнедли со јаболко и ореви

Кнедли со јаболка и ореви, многу богат и едноставен десерт за правење, идеален за придружба на кафе. Ќе му се допадне на целото семејство.

Панели со тиква

Панели од тиква, богати и лесни за подготовка. Панелите се типични за овие денови на сите светци.

Домашни мафини од тиква

Домашни мафини од тиква, богати и лесни за подготовка. Идеален за појадок или ужинка придружена со кафе.

Микробранови чизкејк

Микробранова чизкејк, едноставен, лесен и брз десерт за подготовка. За само 15 минути го подготвуваме чизкејкот.

Рустикални колачиња со лимон

Рустикални колачиња со лимон

Веројатно имате с everything што ви треба во оставата, чајната кујна за да ги подготвите овие рустикални колачиња со лимон. Што чекаш да го направиш?

Чаши со крем од орео

Чаши со крем од орео, идеални за десерт, многу е едноставно и брзо за правење, исто така можеме да го подготвиме однапред.

Лимонска торта без рерна

Лимонска торта без фурна, богата торта од лимон, многу едноставна и без рерна. Идеално за летни оброци. Многу едноставен десерт.

Лиснато тесто и крем торта

Лиснато тесто и крем кока, идеална кока за забави, родендени или како десерт. Многу е добро и многу лесно се подготвува.

Мини чоколадни наполитани

Мини чоколадни наполитани, богати и едноставни за правење, идеални за подготовка на брз чоколаден десерт за придружба на кафе.

Брауни со чизкејк

Брауни чизкејк е многу богат и едноставен десерт за правење. Десерт кој ќе го сака секој. Идеално за прослава на роденден или забава.

Основна торта со цимет

Оваа основна торта со цимет изненадува со својата леснотија, големата големина и мекиот. Не очекувам да го испробам?

Колач од јогурт и лимон

Торта од јогурт и лимон, богата торта со пријатен вкус на лимон, идеална за појадок, за кафе или закуска.

пестињос

Пестињос, типично традиционално слатко, карактеристично за празникот Велигден и Божиќ. Тоа е едноставна и домашна слатка.

Чизкејк со лимон

Торта со сирење и лимон, богата, брза и лесна за подготовка. Идеална торта за десерт или придружба на кафе. Со богат допир на лимон.

Посни прженици со анасон

Посни прженици со анасон, богата и едноставна слатка за овие денови на Велигден. Некои прженици за придружба на кафе.

Пандишпан на база на јаболко

Пандишпан на база на јаболко

Овој пандишпан на база на јаболко е многу едноставен. Класик да го придружува кафето како ужинка или да служи како десерт со парче сладолед.

Портокалово прирабница без рерна

Портокалов флан без фурна, вкусен десерт кој е многу едноставен и брз за правење. Идеално е за јадење овошје бидејќи содржи сок од портокал.

Сунѓерска торта

Торта од портокал, богата и лесна за правење, идеална за подготовка за појадок или закуска, полна со витамини.

Чоколадни мафини

Чоколадни мафини, идеални за појадок или ужинка, вкусни и брзи за правење со само 3 состојки.

Торта од морков и цимет

Торта од морков и цимет, богат и сочен традиционален рецепт. Едноставен рецепт идеален за закуска или појадок.

Фланот за сирење и урда

Флан за сирење и урда, десерт за кој не е потребна рерна. Богат и едноставен флан за подготовка. Идеално како десерт после јадење.

Панели од бадеми и чоколади

Панели од бадеми и чоколади, слатки Сите Светии, богати и лесни за правење. Неколку домашни слатки со вкус на чоколадо.

Торта од морков

Торта од морков, вкусна и сочна торта. зделка за придружба на кафе или појадок или ужинка. На сите ќе им се допадне.

Панели од сладок компир и бадем

Панели од сладок компир и бадем, богати традиционални домашни слатки од Сите Светии. Едноставно за подготовка дома и едноставно за правење.

Торта од цимет

Торта од цимет, богата торта со мазен и богат вкус, крцкава кора од шеќер и цимет што ќе даде многу вкус.

Сунѓерска торта со ананас

Торта со ананас, вкусна торта, многу сочна и полна со вкус, идеална за ручек, ужинка или придружба на кафе.

Чоколадни колачиња и ореви

Колачиња од чоколадо и суво овошје, вкусни колачиња што можеме да ги подготвиме за појадок или закуска. Едноставно и брзо за правење.

Чизкејк и сос од карамела

Сирење торта и сос од карамела, многу богата атарта за која можеме да се подготвиме после роденден или забава.

Чаши со сирење од брусница

Мали чаши крем сирење и боровинки, богат и едноставен десерт што можеме да го подготвиме за кратко време. Идеално после оброк.

План од пченкарен скроб без печка

Фланс од пченкарен скроб без фурна, традиционален десерт без рерна што можеме да го подготвиме за кратко време и да уживаме во вкусен флан.

Пандишпан од бадеми и лимон

Пандишпан од бадеми и лимон

Овој колач од бадеми и лимон е класичен, едноставен и многу мек колач. Совршено е да се придружува кафето среде попладне.

Крем од лимон

Крем од лимон едноставен и богат десерт кој се подготвува за кратко време. Идеално како десерт после забава.

Цреша торта

Цреша торта, богата торта од цреши, за појадок, ужина или придружба на кафе. Идеално за јадење овошје.

Кнедли полнети со фланс

Кнедли полнети со фланс, вкусен десерт или ужинка. Неколку вкусни кнедли со фланс што ќе им се допаднат на сите, многу едноставни за подготовка.

Чизкејк со сос од малина

Торта со сирење со сос од малина, богата и едноставна торта придружена со добар сос што оди многу добро со чизкејкс.

Крем пита

Кисела павлака со тост шеќер, идеална за десерт, за прослава или забава. Вкусна и едноставна торта за подготовка.

Бадем кока

Кока од бадем, вкусна многу сочна кока, идеална за придружба на кафе или закуска. Тоа е многу едноставно и брзо да се направи.

Чоколаден салами

Чоколадна салама, вкусен сладок идеал за закуска. Со чоколадо и колачиња е идеален десерт за целото семејство.

Торта Поп

Се појавува торта, забавни колачиња потопени во бело чоколадо. Да уживате со најмалите во кујната и да си поминете убаво.

Домашна чоколадна торта

Домашна чоколадна торта, богата едноставна и богата торта. Со многу вкус на чоколадо. Идеално да се направи со деца. Одлично е за ужинка.

Чоколадни слатки

Чоколадни слатки, едноставен рецепт за подготовка заедно со најмалите, неколку чоколадни слатки што сигурно ќе ви се допаднат.

Крофни со портокал

Крофни со портокал, вкусни и едноставни за подготовка, со многу добар вкус на портокал, идеални за придружба на кафе.

Торта од јаболко и бадем

Богата и сочна торта од јаболко и бадем. Идеално за појадок или ужинка, за да го придружувате кафето е совршено.

Скај сланина

Точино де сиело, традиционално домашно слатко, едноставно, но малку долго за подготовка, но со одличен резултат. Целото семејство ќе го сака тоа.

Чоколаден кулант

Чоколаден кулант, вкусен десерт за подготовка дома. Идеално за добра кујна и изненадување на нашите гости.

Чаши со јаболко и јогурт

Чаши јаболко и јогурт, едноставен рецепт за подготовка на десерт после добро јадење. Многу е здраво и многу му се допаѓа.

Ролати исполнети со чоколадо

Кифлички исполнети со чоколадо, десерт за уживање со семејството. Неколку домашни ролни исполнети со чоколадо, многу лесни за правење.

Кроасан исполнет со чоколадо

Кроасан исполнет со чоколадо, вкусен за појадок или ужинка, тие се богати и крцкави. Тие можат да бидат исполнети со она што најмногу го сакаме.

Фланс од ванила без печење

Памук од ванила без фурна, едноставен, брз и ефтин рецепт. Традиционален домашен десерт кој не може да се пропушти после јадење.

Мафини со јогурт од морков

Кифли од јогурт и морков, идеални за појадок или закуска. Тие се богати и сочни и малку поздрави со моркови.

Флан со подлога за бисквити

Флан со основа на колачиња без рерна, многу лесен за подготовка и брз. Тој е многу добар и е идеален за десерт или закуска.

Торта од чоколадо и банана

Торта од чоколадо и банана, идеална торта за едноставен и богат десерт. Комбинацијата на чоколадо и банана ќе ги задоволи сите.

Две чоколадни торти без фурна

Две чоколадни торти без фурна, едноставен рецепт за ладна торта со две чоколади. Идеален како десерт за целото семејство.

Торта од морков и цимет

Торта од морков и цимет, богата и многу сочна торта за морков. За појадок или за придружба на кафе кое е идеално.

Лесен колач за сирење

Лесен чизкејк, домашен рецепт за чизкејк, лесен идеал за десерт или нериенда. Многу е добро и брзо се прави.

Торта собао пасиего

Торта собао пасиего, одлична торта за појадок или попладневен чај. Брза и лесна торта за подготовка.Ви се допаѓа !!!

Домашна крема од ванила

Домашна крема од ванила, едноставен десерт за подготовка без рерна. Десерт за цел живот, идеален за целото семејство.

Чизкејк со малини

Сирење торта со малини, вкусна торта и придружена со џем или овошје како малини, тоа е многу добар десерт.

Слатка-торта со крем од какао

Торта од слива со крем од какао, нежна и сочна торта. Идеално за појадок или попладневен чај. Ако сакате чоколадо, ќе го обожавате.

Пржено млеко

Пржено млеко, традиционален рецепт кој се подготвува за Велигден, едноставен, вкусен и многу кремаст рецепт што ќе го сака секој.

Француски тост со чоколадо

Торија од чоколадо, традиционален рецепт за оваа велигденска сезона. Едноставен рецепт што можеме да го подготвиме деновиве.

Чоколадно брауни со ореви

Чоколадно брауни со ореви, богат десерт од чоколадо и ореви. Торта со многу вкус на чоколадо. Богата и едноставна.

Чоколадни полнети школки

Школки полнети со чоколадо, едноставен десерт лиснато тесто и чоколадо, идеални за придружба на кафе или ужинка.

Домашни ѓубрива од анасон

Домашни ѓубрива од анасон, традиционален рецепт за домашни ѓевреци кои не можат да изостанат во ова време на Велигден. Вкусно !!!

Чоколади со суво овошје

Чоколади со суво овошје, едноставен и брз десерт за правење. Не треба печка, само треба да го оставиме да се олади во фрижидер и ќе биде подготвен.

Микробранова портокалова торта

Сунѓерска торта со микробранова портокал, едноставен и брз рецепт за подготовка. За кратко време имаме многу богата и сочна портокалова торта.

Курва со ореви

Оваа недела ќе подготвиме едноставна торта што е вкусна, торта со ореви. Воодушевување да се подготви ...

Чаши кафе и чоколаден крем

Шолји кафе и чоколаден крем, едноставен и брз десерт што треба да го подготвите за да го презентирате после добар оброк или прослава.

Колачиња од овесна каша

Колачиња од овесна каша

Пробајте го овој вкусен рецепт за колачиња од овесна каша, многу едноставен и лесен за подготовка за неколку минути. Идеално е да споделите работна површина со пријателите

Плетенка исполнета со чоколадо

Плетенка исполнета со чоколадо, едноставен и лесен за подготовка на десерт. Домашен десерт кој ќе го сака целото семејство и пријатели.

Кока од морков и орев

Кока од морков и орев е многу сочна и нежна кока. Идеална закуска полна со витамини и многу богата за целото семејство.

Торта Кола-Као

Сунѓер торта Колакао едноставен рецепт да се подготви во секоја пригода, како појадок, ужина или забава е одличен.

Мафини од тиква боровинка

Мафини од тиква боровинка

Мафините од тиква и боровинка се одлична алтернатива како појадок или закуска за најмалите и не толку малечките.

Торта со нутела

Колачот Нутела, идеален чоколаден колач за лето, не треба рерна и е едноставен за подготовка, потребни му се само две состојки.

Баба торта

Торта со колачиња на баба

Торта со колачиња на баба, едноставен и брз рецепт за подготовка. Совршена торта за целото семејство, особено за децата

Брз крем од лимон

Брз крем од лимон вкусен индивидуален десерт за уживање после јадење. Многу едноставен и брз десерт.

Крем кока

Кока де крема или кока де Сан Хуан, кока задоволство да се слави најдолгата ноќ. Многу типична кока, за изненадување.

Мафини со испарени млеко

Мафини со испарени млеко

Мафините со испарени млеко што ги подготвуваме денес се лесни, меки и ароматични. Совршено е за појадок или со кафе среде попладне.

Чоколадно брауни

Чоколадно брауни, типична американска торта, нежно и сочно. Можеме да го придружуваме со лажичка сладолед.

Бизкофлан

Рецепт за бисквити или уште наречен невозможен колач, богат десерт каде пандишпанот и флансот се спојуваат. Торта за уживање.

Artугурт и јагоди курва

Колач од јогурт и јагода едноставна, кремаста и торта без печење идеална за летото. Artубезно задоволство со многу витамини.

Јогурт и чоколадна торта

Јогурт и чоколадна торта, богата домашна торта идеална за појадок или ужинка со вкус на чоколадо. Едноставна е и богата.

Бужуелос

Бужуелос, традиционален велигденски рецепт. Типично слатко од нашата гастрономија што на овие датуми се подготвува во многу кујни.

Француски тост со шеќер

Домашна торијаја со шеќер, типичен велигденски десерт, едноставен десерт што можеме да го подготвиме дома за целото семејство.

Кифлички лиснато тесто

Кифлички лиснато тесто, едноставен рецепт за кратко време да се подготвите за десерт или закуска. Сигурно ќе ви се допаднат !!!

Чизкејк и џем од јагоди

Денес ви донесовме вкусен десерт кој ќе ги воодушеви децата, а не толку децата. Дали сте пробале уште торта од чизкејк и јагода? 'Llе го сакаш!

Плоштади со лиснато тесто

Плоштадите лиснато тесто едноставен и брз десерт за подготовка. Одлично е да се подготвите за секоја пригода и да уживате во нив.

Домашни колачи со бор ореви

Домашни мафини со бор ореви, едноставен рецепт што можеме да го подготвиме за кратко време, за појадок или ужинка тие се идеални.

Нугат флан без фурна

Флан за нугати без печење, едноставен и брз десерт за подготовка. Ако имате нугат, можете да го искористите правејќи го овој рецепт. Вкусно е !!!

Чоколадна торта и колачиња

Чоколадна и бисквитна торта вкусна и крцкава торта. Едноставно и без фурна, идеално за ужинка или со кафе. Вкусно !!!

Cupcakes со сос од карамел

Рецепт за пандишпани со карамел сос, богат сос кој ги придружува нежните и сочни колачи. Идеално за придружба на кафе.

Кнедли полнети со портокал

Кнедли полнети со портокал, десерт придружен со топло чоколадо, задоволство да се подготви за целото семејство.

Мед торта

Мед торта, богата и сочна домашна торта што можеме да ја подготвиме за појадок или ужинка, полна со витамини. Идеално за најмалите.

Колачиња од кокос

Колачиња од кокос

Кокосните колачиња што ги подготвуваме денес се идеални за засладување на појадокот или ужинка за целото семејство. Пробајте ги!

Портокалови роскоси

Пржени крофни од портокал, едноставен рецепт што можеме да го подготвиме дома за забави или да го придружуваме кафето. Тие се многу добри.

Кнедли од јаболка и цимет

Кнедли од јаболка и цимет, богата слатка што ќе им се допадне на сите, со полнење јаболка што е задоволство и лесно се подготвува.

Домашна торта

Домашна пандишпан, класика е богата, меки и е многу лесна за правење, идеална за забави и родендени, покриена со чоколадо е многу добра.

Кока Де ланда

Рецепт за кока де ланда, богата и меки, идеален за појадок или закуска, позната и како кока боба, типична валенсијанска кока.

Сеопфатни колачи

Мафини од цело зрно без шеќер, многу здрав домашен појадок, сигурно доколку ги пробате ќе ви се допаднат, многу едноставни се за подготовка.

Чоколадни мафини

Домашни чоколадни мафини за појадок или закуска се многу добри. Едноставни се за подготовка и многу се добри.

Пита со лимон

Торта со лимон, едноставен и свеж рецепт за после обилен оброк, обична торта од лимон со благ вкус на лимон.

Листчиња од лиснато тесто со Нутела

Рецепт за трска од лиснато тесто со Нутела, домашен десерт кој многу лесно се подготвува и кој на сите ќе им се допадне. Ако ги испробате ќе ви се допаднат !!!

Мафини од чоколадо, цимет и лешник

Мафини од чоколадо, цимет и лешник

Мафините од чоколадо, цимет и лешник што ги подготвуваме денес се најатрактивни благодарение на нивната обвивка. Идеално за појадок или закуска.

Вафе торта и Нутела

Вафе торта и Нутела, лесен, богат и брз рецепт за подготовка, е одличен за подготовка на забави и родендени за најмалите.

Чизкејк со микробранова печка

Рецепт за чизкејк со микробранова печка едноставен и брз десерт што можеме да го подготвиме дома, а кој ќе ги задоволи сите за својот богат вкус

Панакота со карамела

Пана Кота ал карамела, типичен италијански десерт, е едноставен и мазен, одличен за подготовка лето, бидејќи не му треба рерна.

Прашања со цимет

Прашање со цимет, традиционален десерт, лесен за подготовка, кој може да го подготвиме дома за целото семејство, многу е мек и мек.

Cupcakes за закуска

Theseе ги лижете прстите со овие колачи за ужинка во најмалата од куќата ... А и за постарите!

3 Чоколадна торта

Денешниот рецепт стана вирусен и го направија скоро сите. Тоа е торта од 3 чоколади, задоволство за сите сетила.

Мафини со маслиново масло

Рецепт за мафини со маслиново масло, традиционални домашни мафини, богати и меки, многу едноставни за подготовка.

Торта со банана и орев

Рецепт за торта од банана и орев, многу добро здраво слатко за појадок или ужинка за најмалите.

Торта со нутела и орев

Рецепт за торта Нутела со ореви, богат десерт за loversубителите на чоколадо, придружуван од некои ореви. Вкусна торта !!!

Колачиња со чоколадо

Рецепт за колачиња со чоколадо, неколку многу едноставни домашни колачиња за подготовка кои ќе можеме да уживаме да ги правиме со најмалите.

Колач од јогурт и јаболко

Рецепт за јогурт и сунѓер за јаболка, да подготвите појадок или ужинка, многу е вкусен, лесно се подготвува и го сака секој.

Двобојна пандишпан

Сунѓерска торта во две бои, едноставна, мека и лесна за подготовка домашна слатка, за ужина или појадок е одлична. Сигурно ви се допаѓа !!!

Пестињо со шеќер и цимет

Денешниот рецепт е за многу традиционално слатко во Шпанија, особено за Божиќ или Велигден: пестињо со шеќер и цимет.

Тестенини без глутен со чоколадо

Тестенини без глутен со чоколадо

Денес во кујнски рецепти подготвуваме чајски колачи без глутен, совршени за да им ги презентирате на вашите гости на следните прослави.

Чоколаден вулкан

Рецепт за чоколаден вулкан или чоколаден кулант, вкусен десерт за чоколади. Многу едноставен домашен десерт за подготовка.

Бадем торта

Бадем торта или торта од Сантијаго, е типичен десерт на Галиција, тоа е многу богат и вкусен пандишпан со вкусен вкус на бадем. Ќе ви се допадне !!!

Торта од мед и орев

Торта од мед и орев

Оваа торта со мед и орев што ја подготвуваме денес е едноставна и брза. Идеално за придружба на кафе или чај попладне, не мислите?

Брауни со лешник

Рецепт за пусти со лешници, домашна чоколадна торта, типичен американски десерт, богат и едноставен. Оди напред и подготви го !!!

Кроасани исполнети со мини чоколадо

Кроасани лиснато тесто исполнети со чоколаден крем, едноставен рецепт што можеме да го подготвиме без тешкотии и кој на сите ќе им се допадне. Пробај !!!

Микробранова печка од тиква

Рецепт за микробранова печка од тиква, богат и многу лесен за подготовка, за десерт е многу добар, поради неговата мека и слатка текстура. Willе ти се допаднеш !!!

Сунѓерска торта со јогурт

Домашен рецепт за пандишпан со јогурт, идеален за појадок, ужина или дури и како основа за правење роденденска торта.

Колачиња исполнети со флан

Бисквити полнети со фланс, одличен рецепт за баба, домашен десерт кој е многу едноставен за подготовка и со одличен резултат.

Берба домашен пудинг

Домашен пудинг за употреба, едноставен и вкусен рецепт, каде ќе ги искористите печивата што останаа суви. Ве охрабрувам да го пробате !!!

Јогурт торта со овошје

Колач од јогурт со овошје, лесен и не комплициран, можеме да го подготвиме со овошје што најмногу ни се допаѓа, тоа е многу здрав и вкусен десерт.

Крем-прирабница без рерна

Крем за крем без фурна, богат и лесен за подготовка, дали сакате да знаете како се подготвува? Внесете и ќе видите колку е лесно да се направи овој фланш со крем, ќе ви се допадне !!!

Сируп од цреша и рум

Сируп од цреша и рум

Сируп од цреша и рум Овој сируп е совршен да ги придружува вашите омилени десерти или колачи. Исто така резултатот ...

Сунѓерска торта со цреши

Нежна и сочна торта со цреши, богата за појадок или ужинка, полна со витамини, со многу поздраво овошје, ќе ви се допадне.

Торта со чоколаден пакет

Ако многу сакате чоколадо, не можете да ја пропуштите оваа торта Бундт. Оваа торта е толку мека и сочна што ќе ви ја насоли устата.

Захаросан портокал

Захаросан портокал

Захаросани портокали Нема ништо што ми се допаѓа повеќе од домашна пандишпан прелиена со захаросани портокали. Тоа е нешто толку ...

Јапонска торта со сирење

Јапонска торта со сирење Сирењето дома нè полудува, без разлика дали е во неговата солена или слатка верзија. Направи

јагода се распаѓа

Јагода се распаѓа

Се распаѓа јагода Потеклото на оваа брза и лесна слатка торта е од Англија. Првиот пат кога ...

домашна крема

Домашна крема

Кајмакот е традиционален десерт кој сите сме го јаделе од прилика, но дали знаеме како да го подготвиме? Дефинитивно пликовите ...

Домашен џем од јагоди

Домашен џем од јагоди

Домашен џем од јагоди Понекогаш едноставно користиме џемови за тост или слично. Но, метежот има многу ...

Велигденски монаси

Велигденски монаси

Велигден се ближи, а со тоа и традиционалните рецепти за целиот живот. Овој пат ви го донесуваме ...

Француски тост полнет со крем

Француски тост полнет со крем

Ако сакате класични торија, не можете да ја пропуштите оваа верзија, посочна и покремаста, чини исто колку и да ги направите и 100% се препорачува да ги направите.

Мед пестињо

Рецепт за пестињо со мед не може да изостане како увертира за Велигден, нели? Па еве го! ...

Торта со лимон и рузмарин

Торта со лимон и рузмарин

Ако сакате колачи со вкус на цитрус, мора да ја пробате оваа со лимон и рузмарин. Сунѓерска торта со мека внатрешност и крцкава кора.

Бонбони од роза

Овој рецепт за бонбони од роза е типичен рецепт за Велигден, особено во Сиера дел Андевало, во ...

Крем со колачиња и крем

«Тешко е да не грешиме и да престанеме да јадеме нешто слатко и вкусно, особено ако падне за време на викендот ...».

-Олчка мини-нугати

Денешниот рецепт е вкусна нугат од мини жолчка што може да се јаде со еден залак: минималистички искушенија.

Баскиска торта со цимет

До богатата баскиска торта со цимет! Вкусно е, многу лесно се прави и потребни се многу малку состојки. Совршен е за ужина и појадок!

Анасон ролни

Овие рачно изработени ролни од анасон се совршени за датуми како Божиќ или Велигден. 100% традиционален рецепт.

Макари на Хуелва

Овие макари Хуелва се направени од млеко. Тоа е традиционално јадење што го учиме од генерација на генерација. Пробајте ги!

Кошница со пилешко и праз

Како да се биде како Бог кога ќе ве поканат да јадете дома? Пробајте го овој едноставен рецепт за корпи за пилешко и праз.

Пудинг од ориз

Дали пудингот од ориз е еден од најтрадиционалните и занаетчиски десерти што ги познавате? Вкусно е!

Рустикална торта

Откријте кремаст рецепт, со личност и полн со нијанси со оваа рустикална торта со рикота и тиквички, голем успех за забави и вечери.

Кордован каша

Кордован каша направена со вода, идеална за десерт после ручек и вечера. Традиционален андалузиски десерт.

Сочна чоколадна торта

Сочна чоколадна торта, идеална за десерти, појадоци и закуски. Придружете го кафето со оваа вкусна чоколадна торта. Е бидете фасцинирани!

Кокосови палми

Кокосови палми

Палмеритас од лиснато тесто е многу едноставна слатка закуска за подготовка која признава многу додатоци. Денес ви покажуваме како да направите кокос.

Копчиња исполнети со нутела

Овие колачиња се совршени за loversубителите на чоколадо. Овие копчиња исполнети со нутела го имаат најдоброто од кратки колачи и какао.

Киш од праз, круша и горгонзола

Ако сте апсолутен fanубител на солени курви, не можете да ја пропуштите оваа сорта на кикирики од лораин: киш од праз, круша и горгонзола

Домашна торта

Богата домашна торта за закуски. Најдоброто е неговиот вкус на лимон!

Меринг воздивнува

Рецепт со воздишки од меринги: потребни ви се само две состојки, шеќер и белки.

Краток леб со замрзнување

Краток леб со замрзнување

Мантекадото де Авилес е дел од „болу“, подарок што кумовите им го прават на своите кумови во неделата на Велигден.

Француски тост со домашен џем

Овој одмор, оставете ја настрана операцијата бикини и засладете го одморот со појадок со француски тост и домашен џем. Бидете смирени и јадете!

Медлин од лимон

Медлин од лимон

Медлин се мали бисквити во форма на школка, со француско потекло. Меки и меки, тие се одлични како појадок или закуска.

Крцкав кикирики и фстаци

Колку и да пиете кафе во текот на денот, без појадок нема енергија. Оваа криза со кикирики со фистаки мож